فرماندار تربت حیدریه بر حمایت جدی از سرمایه گذاران تاکید کرد

فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: دولت تدبیر و امید بر این باور است که سرمایه گذاران می توانند اقتصاد کشور را متحول کنند لذا حمایت جدی از آنان را در برنامه دارد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، حسن فتحی نیا در جریان بازدید از برخی واحدهای تولیدی این شهرستان افزود: تربت حیدریه از موقعیت خوبی برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برخوردار است لذا جا دارد مسوولان، سرمایه گذاران را به این شهرستان سوق دهند.

وی با اشاره به فراهم بودن زیرساختها برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در تربت حیدریه گفت: هم اکنون زیرساختهای شهرکهای صنعتی در این شهرستان مهیا و آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

فرماندار تربت حیدریه با تاکید بر تلاش بیشتر مدیران در رفع مشکلات سرمایه گذاری افزود: سیاست دولت تدبیر و امید حمایت از سرمایه گذاری، تولید و کمک به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است.

وی ادامه داد: وظیفه تمام دستگاههای دولتی حمایت از سرمایه گذاران است که با تقویت آنها می توان اشتغال ایجاد و به جامعه خدمت کرد.

فتحی نیا گفت: تربت حیدریه ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری در کشاورزی دارد لذا با ایجاد صنایع تبدیلی در این بخش به اقتصاد و اشتغال شهرستان کمک می شود.

وی افزود: بخش خصوصی با سرمایه گذاری خرد و کلان به اشتغال مولد و پایدار در کشور بپردازد و دولت نیز حمایت جدی از سرمایه گذاران دارد.

او ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن تربت حیدریه در مرکزیت خرید چندین شهرستان جنوبی خراسان رضوی بازار این شهرستان شاهد همکاری و همدلی همه مسوولان و بازاریان بوده است.

مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

79 درصد نیروی کار تربت حیدریه در گستره 91 هزار هکتاری زمینهای کشاورزی و باغی این شهرستان به کشاورزی اشتغال دارند.

بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم را از این نظر در خراسان رضوی دارد.

یکی از شاخص ترین محصولات این شهرستان که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است زعفران است. تولید زعفران یکی از مهمترین منابع اشتغال و درآمد در تربت حیدریه است زیرا برای حدود 400 هزار نفر روز طی مراحل کاشت و برداشت این محصول اشتغال ایجاد می کند.

همچنین این شهرستان دارای دو شهرک و سه ناحیه صنعتی با 20 واحد تولیدی فعال است.

۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۱۹
کد خبر : ۵۰,۶۹۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید