آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ابلاغ شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، از تصویب و ابلاغ آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب 93 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی از تصویب و ابلاغ آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب 93 خبر داد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به ماده 18 قانون یاد شده گفت: این قانون مقرر می کند به منظور تشویق خیرین برای شرکت در اجرای طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای به دستگاههای اجرایی مجری طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای استان مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه استانها اجازه داده می شود تمام یا بخشی از اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای هرطرح برای تامین سود و کارمزد تسهیلات دریافتی خیرین از شبکه بانکی در موسسات مالی و اعتباری که به منظور اجرای همان طرح در اختیار دستگاه اجرایی ذیربط قرار می گیرد پرداخت و به هزینه قطعی منظور نمایند .
وی در ادامه تصریح کرد: تسهیلات اعطایی توسط خیرین تضمین می شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است برای بازپرداخت سود و تسهیلات باقیمانده طرحهای خاتمه یافته ردیف اعتباری مشخصی را در لوایح بودجه سنواتی پیش بینی کند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهارکرد: بر این اساس، آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت (2) مصوب 93 توسط هیات وزیران تصویب و ابلاغ گردیده است .

وی گفت: مطابق ماده 2 آیین نامه یادشده دستگاه اجرایی برای آگاهی خیرین و جمع آوری پیشنهادهای آنان و تصمیم گیری در خصوص استفاده از ساز و کار این آیین نامه تا پایان شهریور ماه هرسال از طریق جراید کثیرالانتشار، پایگاههای اطلاع رسانی و نهادهای مربوط به خیرین مشخصات آن دسته از طرح های خود را با ذکر مشخصات آنها شامل عنوان، حجم عملیات، مکان اجرا و اعتبار مورد نیاز برای اجرا را که امکان مشارکت خیرین در آنها وجود دارد اطلاع رسانی نماید .
غریوی خاطرنشان کرد: دستگاه اجرایی مطابق آیین نامه موظف شده پیشنهادهای واصله از طرف خیرین را که مورد پذیرش قرار گرفته با هماهنگی خیرین به بانک عامل معرفی و بازپرداخت تسهیلات اعطایی توسط خیرین تضمین می شود.

۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۴
کد خبر : ۵۰,۷۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید