مدیرکل تعاون،کار و رفاه چهارمحال و بختیاری: بازرسان کار شاکله اصلی و بازوان توانمند وزارتخانه هستند

جلسه هم اندیشی مهندس جزایری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بازرسان کار استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در این نشست گفت: بازرسان کار شاکله اصلی و بازوان توانمند ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که می توانند با نظارت دقیق و عالی از حقوق حقه کارگران و سایربخش ها صیانت و حمایت کنند.

وی افزود: بازرسان کار باید نظارت های بموقع خود در کارگاهها ازایجاد اختلاف و تنش بین کارفرما و کارگر پیشگیری نمایند و با بررسی وضعیت حقوق و مزایای کارگران و با راهنمایی های لازم کارفرمایان و کارگران را از حقوق خود نسبت به یکدیگر آگاه سازند تا خدای ناکرده موجب اختلاف و تضییع حقوق دیگری نشود و با آرامش و صمیمیت در کنار یکدیگر به فعالیت ادامه دهند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بازرسان کار در حفاظت و ایمنی و بهداشت کار امر خطیری را بر عهده دارند که هرگز نباید از این امرکوتاهی کنند زیرا سلامتی و امنیت جانی کارگران بدست آنان رقم می خورد و از کوچکترین نقص نباید چشم پوشی کنند و باید با دقت نظر کافی و لازم از بوجود آمدن هرگونه حادثه در محیط کار پیشگیری نمایند.

مهندس جزایری خاطرنشان کرد: اگر در محیط کارنواقص و عیوب با نظارت دقیق بازرسان مرتفع گردد و هشدارهای لازم به کارفرما و کارگر اعلام شود کارگاههای ما بدون حادثه خواهندشد و پیشگیری از حوادث تأثیر بسزایی در تولید و ایجاد بهره وری و اثر بخشی و کارآمدی خواهد داشت .

وی تصریح کرد: با توجه به عملکرد مطلوب بازرسان کار چهارمحال و بختیاری در سنوات گذشته و کسب رتبه های برتر در کشور در بازرسی های ادواری و موردی از کارگاههای تحت نظارت کمترین حوادث را در بخشهای مختلف داشته است که این نوید دهنده روند رو به رشد کاهش صد در صدی حوادث در استان چهارمحال و بختیاری است.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: هرگونه قصور درنظارت دقیق و بموقع موجب خسارت غیر قابل جبران در محیط کار خواهد شد پس بازرسان باید بدون چشم پوشی از هر عیب و نقصی در واحدهای کاری و با اعمال قوانین و مقررات همه موارد را رصد و به سلامت محیط کار بیندیشند تا جامعه کارگری استان در کارگاهها و تعاونی ها بدون دغدغه با خاطری آسوده به کارو تولید خود ادامه دهند.

در ادامه نشست قنبری رئیس اداره بازرسی کاراستان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بازرسان کار در تلاش هستند تا به بهترین نحوممکن به وظایف خود عمل نمایند تا انشالله شاهد استانی بدون حادثه در محیط های کارگری باشیم .

درپایان نشست بازرسان کار دیدگاهها و نظرات خود را ارائه نمودند.

۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰
کد خبر : ۵۲,۰۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید