تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه هرمزگان بر ساماندهی نیروی کار مجتمع بندری شهید رجایی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به فعالیت گسترده و وجود نیروی کارگری زیاد در مجتمع بندری شهید رجایی، خواستار ساماندهی این نیروها از طریق تشکیل ایجاد یک کاریابی غیردولتی در این منطقه شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " مهندس سلیمی" در پنجمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان که به میزبانی "مجتمع بندری شهید رجایی" به منظور ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین دستگاههای زیرمجموعه در سال جاری برگزار شد، با بیان اینکه 22 کاریابی در سطح استان فعالیت می کنند، افزود: در قالب یک کاریابی جدید می توان زمینه ایجاد اشتغال، آموزش و همچنین اشتغال مجدد افرادی که بیمه بیکاری دریافت می کنند، را فراهم کرد.

وی اضافه کرد: با تاسیس یک واحد کاریابی در این مجتمع، کنترل ورود و خروج و همچنین امنیت شغلی کارگران نیز تامین می شود.

رییس شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان در ادامه بیان کرد: مجموعه شهید رجایی یکی از بزرگترین مجموعه های کارگری است و وجود 11 هزار نیروی انسانی شاغل در این بندر، فعالیت گسترده و هماهنگی بیشتری را می طلبد که در این خصوص، مدیران عضو شورای هماهنگی، آمادگی هر گونه هماهنگی را با این مجموعه بزرگ کارگری خواهند داشت.

مهندس سلیمی اظهار داشت: با توجه به اهمیت و گستردگی فعالیت این منطقه، حوادث ناشی از کار با راه اندازی مرکز HSE و برنامه ریزی ها به حداقل رسیده و بازرسان این اداره کل نیز برای ارتقای سطح ایمنی کارکنان، آمادگی همکاری را دارند.

وی گفت: مسوولیت ایمنی وHSE  در این مجتمع به اداره کار و خدمات اشتغال این منطقه واگذار شده  و امید است شاهد به حداقل رسیدن حوادث در این منطقه باشیم.

مهندس سلیمی در پایان اظهارامیدواری کرد: در سایه فعالیتهای دولت تدبیر و امید شاهد فعالیت گسترده و اشتغالزایی بیشتر در این منطقه باشیم و همچنین بر اجرایی شدن مصوبات جلسات، برنامه های هفته دولت و هفته تعاونی نیز تاکید کرد.

در این نشست، ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی، تلفیق آموزشهای فنی و حرفه ای، برگزاری دوره های آموزش سلامت روان، بکارگیری و اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی، افتتاح شعبه 2 تامین اجتماعی، آموزش جوار کارگاهی و ارتقای مهارت کارگران از جمله خواسته های مدیران عضو شورای هماهنگی از مدیریت مجتمع بندری شهید رجایی بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل بنادر و دریانوردی استان نیز در این نشست به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بندر شهید رجایی و همچنین آخرین دستاوردهای این بندر اشاره کرد و گفت:  در این منطقه ویژه اقتصادی که از جمله بزرگ‌ترین کارگاه‌های اشتغال‌زایی و فعالیت‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود، بیش از 400  شرکت پیمانکار طرف قرارداد مستقیم و غیرمستقیم فعالیت دارند.

"حمیدرضا محمدحسینی" افزود: در مجموع بیش از 11 هزار نفر در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی فعالیت دارند که از کل شاغلین فعال در بزرگترین بندر تجاری کشور 10 هزار  و 300 نفر مرد و  700 نفر  زن هستند .

وی مهم ترین دغدغه مسوولان این اداره کل در بخش نیروی انسانی را جلوگیری از تضییع حقوق شاغلین، حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد محیط امن و استاندارد در صنعت حمل و نقل دریایی عنوان و اضافه کرد: تمام این کارها نیازمند همکاری و همیاری سایر مجموعه ها با این منطقه است.

وی بیان کرد: ایجاد امنیت اشتغال و سرمایه گذاری، ارایه آموزشهای ایمنی و رعایت اصول و موارد ایمنی در کارگاهها از اولویتهای این مجتمع بندری می باشد.

"محمدحسینی" در خصوص ایجاد زمینه اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی در این منطقه قول مساعد و همچنین از اعلام آمادگی هفت هزار کارگر جهت استفاده از دوره های سلامت روان نیز خبر داد.

۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸
کد خبر : ۵۲,۱۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید