81 طرح تعاونی همزمان با هفته دولت و تعاون در خراسان رضویافتتاح می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از افتتاح 81 طرح تعاونی در هفته دولت در استان خبر داد.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، محمود احمدی در جلسه شورای اداری شهرستان مشهد در محل فرمانداری، تأمین شرایط کار را از اهداف بخش تعاون خواند و اظهار داشت: پیشگیری از تمرکز ثروت در دست افراد خاص، جلوگیری از کارفرمایی مطلق شدن دولت، پیشگیری از تورم و توسعه مشارکت بین همه مردم از اهداف بخش تعاون است.

وی با اشاره به انواع تعاونی‌ها، تصریح کرد: تعاونی‌های تولید مربوط به کشاورزی، دامداری، عمران و صنعت است که در تمامی اولویت‌ها حق تقدم دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از اهداف این تعاونی‌ها واگذاری امور اجرایی بزرگ به آنان است، گفت: تعاونی توزیع و تعاونی تولیدی، توزیعی از انواع دیگر تعاونی هستند.

وی گفت: خراسان رضوی با 114 تعاونی در جایگاه نخست کشور قرار دارد که تعداد تعاونی‌های فعال در مشهد دو هزار و 366 تعاونی با یک‌میلیون و 733 هزار عضو است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: همچنین تعداد اتحادیه‌های فعال 25 اتحادیه است که 738 عضو در آن فعالیت می‌کنند.

احمدی یادآور شد: 81 طرح تعاونی در هفته دولت با سرمایه 123 میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.

سید محسن صادقی معاون سیاسی وامنیتی  استانداری خراسان رضوی ادامه داد: دولت یازدهم بر اولویتها تمرکز کرد که مهمترین آنها رفع تحریمها و به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای بود و نباید توفیقات هسته ای را کمرنگ کنیم .

دکتر صادقی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهر مشهد از جنبه های گوناگون ویژگی های مخصوص به خود دارد طبیعی است که مدیریت آن کار آسانی نیست و به همین دلیل نگاه دولت یازدهم به مشهد ویژه و متفاوت است.

وی گفت: بر همین اساس طرح توجیهی را استانداری خراسان رضوی تهیه کرده و به وزارت کشور ارسال کرد تا در دولت مطرح شود تا به زودی شاهد ارتقای سطوح اداری متناسب با ویژه بودن مشهد باشیم.

معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان رضوی به آغاز هفته دولت اشاره کرد و گفت: 751 پروژه با اعتباری بالغ بر 779 میلیارد تومان در استان خراسان رضوی در این هفته افتتاح می شود.

وی تاکید کرد: از مجموع این پروژه ها 9 طرح با اعتباری بالغ بر100 میلیارد ریال می باشد، که در این میان اگر پروژه ای تکراری باشد و قبلا افتتاح شده باشد فرمانداران باید پاسخگو باشند.

۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۰۷
کد خبر : ۵۲,۱۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید