رییس سازمان بهزیستی از راه اندازی سه مرکز نگهداری معلولین در سیستان و بلوچستان خبر داد

جلسه شورای اجتماعی استان سیستان و بلوچستان با حضور دکتر محسنی بند پی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور، جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار، جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مسئولین در محل سالن اجتماعات فرمانداری چابهار تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، در این جلسه دکتر محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی کشور ایجاد عدالت همه‌جانبه اجتماعی را در جامعه از اولویت‌های این سازمان عنوان کرد و اظهار داشت: بر اساس منابع موجود در استان برنامه‌های خاص تدوین و اجرا خواهد شد تا بتوان در یک دوره چشم‌انداز درصد قابل‌توجهی از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را کاهش داد.
دکتر محسنی بندپی از راه‌اندازی سه مرکز نگهداری معلولین در استان خبر داد و افزود: آمادگی لازم در خصوص واگذاری و آغاز فعالیت آن با حضور و مشارکت بخش خصوصی صورت گرفته است.
وی با اعلام پایین بودن سن مصرف دخانیات گفت: در یک دوره برنامه‌ریزی‌شده امید است بتوان با همکاری آموزش و پرورش نسبت به شناسایی و کاهش این قبیل جرایم اقدامات مؤثری انجام داد.
دکتر محسنی از آمادگی کامل سازمان بهزیستی برای غربالگری شنوایی‌سنجی کودکان زیر سه سال در استان خبر داد و افزود: با ورود بخش خصوصی این امر تا پایان سال جاری در استان سیستان و بلوچستان محقق خواهد شد.
جمشید نژاد معاون سیاسی - اجتماعی استاندار هم در این جلسه توسعه موسسه‌های مردم‌نهاد، گسترش ساختار اداری بهزیستی در استان، توسعه مراکز خدماتی و درمانی سازمان بهزیستی را از اهم برنامه‌های در دست اقدام در خصوص رفع و حذف درصد زیادی از آسیب‌های اجتماعی استان عنوان کرد و افزود: حاشیه‌نشینی و اعتیاد دو آسیب عمده اجتماعی استان بوده و نیازمند توجه بیشتر و ویژه سازمان بهزیستی است.
۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۸
کد خبر : ۵۲,۲۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید