جلسه صیانت از حقوق شهروندی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در زنجان برگزار شد

جلسه صیانت از حقوق شهروندی و ترویج عفاف و حجاب به منظور تبیین و تشریح برنامه های 9 گانه صیانت از حقوق شهروندی و برنامه های 10 گانه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه با اشاره به فرمایشی از حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند:« به مجلس و دولت و دست اندرکاران توصیه می نمایم که قدر این ملت را بدانند و در خدمتگذاری به آنان خصوصا مستضعفان و محرومان و ستمدیدگان که نور چشمان ما و اولیای نعم همه هستند و جمهوری اسلامی ره آورد آنان و با فداکاریهای آنان تحقق پیدا کرد و بقای آن نیز مرهون خدمات آنان است فروگذار نکنید و خود را از مردم و آنان را از خود بدانید . » تعریفی از حقوق شهروندی ارائه کرده و حقوق شهروندی را ترکیبی از وظایف و مسئولیتهای شهروندان در قبال یکدیگر، شهر و دولت یا قوای حاکم بر کشور و نیز حقوق و امتیازاتی که دولت یا قوای دولتی ملزم به تامین آن است عنوان کرد.

وی رعایت حقوق قانونی مراجعین و مخاطبین اداره کل و ادارات شهرستانهای تابعه را از وظایف اصلی کارکنان دانست و تاکید کرد: هیچ کارمندی و یا مسئول اداره ای حق ندارد در ازای انجام وظایف اداری خود و یا در راستای بهره مندی مراجعین از حقوق قانونی خود منتی بر سر ایشان گذاشته و یا امتیازی را از ایشان مطالبه نماید .

غریوی رعایت حقوق شهروندی را خط  قرمز اداره کل متبوع خود دانسته و اعلام نمود در صورتی که این حقوق توسط هر کارمند یا مسئولی رعایت نشود متناسب با تخلف صورت گرفته برخورد خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه کارکنان دولت حق ندارند در مواردیکه مراجعه کننده ای خارج از حدود امتیازات قانونی درخواستی داشته باشد نسبت به آنها بی احترامی نمایند و کارکنان موظف اند ضمن رعایت احترام مراجعه کنندگان حقوق و امتیازات قانونی ایشان را با متانت و ادب تشریح نمایند .

این مقام مسئول در بخش دوم صحبتهای خود به ضرورت توجه به مقوله عفاف و حجاب پرداخته و رعایت عفاف و حجاب را حکمی عمومی دانسته که تنها مختص به بانوان نبوده و آقایان هم میبایستی عفاف و حجاب را در اندیشه، گفتار و رفتار خود رعایت نمایند .

وی از توجه کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این موضوع مهم اشاره کرده و متذکر شد: رفتاری که با مراجعه کنندگان در مقوله عفاف و حجاب صورت میگیرد، نبایستی به طریقی باشد که کرامت انسانی آنها دچار خدشه شده و تاثیر روانی نامطلوبی در ایشان به جای بگذارد .

۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۳۵
کد خبر : ۵۲,۲۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید