اولین جلسه اتاق فکر پیشگیری ازآسیب های اجتماعی جامعه کار و تولید در اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین برگزارشد.

معاونت امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین از برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی برای جامعه کارگری در محیط کار خبر داد.
به گزار ش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین، رحمانی معاونت امور اجتماعی اداره کل گفت: برخی از آسیب های اجتماعی در محیط های کارگری‌،  مشکلات روحی و روانی و جسمانی برای کارگران ایجاد می نماید که این آسیب ها بر اثر فقدان اطلاعات ، مشکلات فرهنگی ، فشارهای سختی کار در محیط های کارگری تاثیر مخربی بر سلامت جسم و روان کارگران دارد .
وی افزود :  با توجه به اینکه یکی از وظایف مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صیانت از نیروی کار است بر این اساس این اداره کل در نظر دارد با ورود به محیط های کارگری ،  با آموزش ، آگاهی سازی و استفاده از ظرفیت دستگاههای اجرائی  ، از آسیب های اجتماعی در محیط های کارگری پیشگیری و به سالم سازی آن بپردازد در این راستا طبق دستور العمل ابلاغی از سوی اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اولین جلسه اتاق فکر پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه کار و تولید برگزار شد .
  ایشان درادامه بیان داشت :با توجه به اتفاق نظر اعضاء مبنی بر تاثیر آموزش مدون و پیوسته همچنین با عنایت به نتیجه برگزاری کارگاه آموزشی 3 روزه (27 ساعت )  مهارت های زندگی  تربیت مربی جهت تعدادی از  بهداشتیاران در سال گذشته و استقبال از برگزاری دوره مذکور،  تاکید گردید که با همکاری کارشناسان  اداره کل بهزیستی کارگاه مذکور جهت کلیه بهداشتیاران در طول سال برگزار گردد .
ایشان تصریح نمود : با توجه به اینکه برخی از شرکت ها فعالیت های قابل توجهی در خصوص شناسایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار داشته اند و شرکت نفیس نخ نیز در این راستا فعالیت های موثری را برنامه ریزی و اجرا نموده به منظور تشویق مدیران واحدهای مذکور همچنین الگوسازی و ترغیب مدیران واحدهای تولیدی دیگر ، مصوب گردید نماینده کانون انجمن های صنفی کارفرمائی برنامه بازدیداز شرکت نفیس نخ را با حضور اعضاء جلسه و تعدادی از کارفرمایان هماهنگ نماید .
همچنین در پایان افزود : با توجه به نقش ویژه  مدیران واحدهای کارگری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی  ، مصوب گردید  در خصوص نحوه حساس سازی و استفاده از ظرفیت های مدیران در فعالیت های اجتماعی (مسئولیت اجتماعی CSR ) در راستای حفظ سرمایه های اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی در محیط کار توسط اعضاء جلسه ای مشترک  برنامه ریزی گردد.


۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۳۱
کد خبر : ۵۲,۲۷۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید