افتتاح مجهزترین مرکز تخصصی تصویربرداری MRI شمال کشور/استاندار مازندران :سلامت و بهداشت یکی از اولویت های جدی دولت تدبیر و امید است

استاندار مازندران ظرفیت و امکانات درمانی استان را درمقایسه با کشورهای حاشیه دریای خزر بی نظیر توصیف کرد و گفت : مازندران ظرفیت بی بدیلی برای جذب گردشگران سلامت کشورهای حاشیه دریای خزر دارد .
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، ربیع فلاح در آیین بهره برداری از مرکز تخصصی تصویربرداری پزشکی ام.آر.آی MRI تامین اجتماعی شمال کشور در قائمشهر افزود : امکانات و تجهیزات مراکز درمانی موجود در مازندران قابل قیاس با مراکز درمانی کشورهای همسایه نیست و گردشگران سلامت این کشورها فرصت خوبی برای استان به شمار می روند.
وی سلامت و بهداشت را یکی از اولویت های جدی دولت تدبیر و امید اعلام کرد و ادامه داد : مازندران می تواند با بهره گیری از ظرفیت های زیر ساختی حوزه بهداشت و درمان ، کارهای جدی در حوزه درمان و سلامت کشورهای حاشیه دریای خزر انجام دهد .
استاندار مازندران اقدامات دولت تدبیر وامید در حوزه درمان و سلامت را بی نظیر توصیف کرد و گفت : کاهش هزینه های درمان از 50 به سه تا شش درصد اتفاق میمون و خوشایندی برای بیماران و خانواده های آنان بوده است .
وی افزود : طرح تحول نظام سلامت طرحی بی نظیری است که به شکل مطلوب بر اساس منویات مقام معظم رهبری در کشور در حال اجرا است و گام های خوبی هم در این زمینه برداشته شده است .
فلاح کاهش هزینه ها ، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و عدالت دسترسی به بهداشت و درمان را از جمله اهداف اجرای طرح تحول سلامت برشمرد و گفت : در همین راستا تا پایان سال گذشته 400 هزار نفر در استان بیمه شدند و 150 خانه بهداشت در استان احداث و فعالیت خود را آغاز کرد .
وی افزود : بهره برداری از مرکز تصویربرداری پزشکی بیمارستان ولیعصر قائمشهر در هفته دولت که یکی از مهم ترین و بزرگ ترین مراکز درمانی مازندران است ، افتخاری بزرگ برای مسوولان در ارائه خدمات درمانی به مردم محسوب می شود.
استاندار مازندران همچنین از بهره برداری بزرگترین مرکز مبارزه با سرطان کشور در مازندران در سال جاری خبر داد و گفت : تجهیز و بازسازی مراکز درمانی شهرستان های مازندران برنامه ای است که به صورت جدی در حال پیگیری و انجام است.
امام جمعه قائمشهر نیز در این مراسم با قدردانی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با اقدامات صورت گرفته بیمارستان ولیعصر قائمشهر به مرکز درمانی مجهز و پیشرفته تبدیل شده است .
حجت الاسلام والمسلمین علی معلمی افزود : ارائه خدمات درمانی مطلوب و فراهم کردن امنیت دو خواسته همیشگی مردم است که می بایست نسبت به عملی شدن آن تلاش شود .
مرکز تصویر برداری پزشکی (MRI) بیمارستان ولیعصر قائمشهر با صرف 85 میلیارد ریال اعتبار در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) تامین اجتماعی راه اندازی شد.
۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۳۵
کد خبر : ۵۲,۳۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید