جلسه شورای هم اندیشی و هم فکری بسیج جامعه زنان در سبزوار برگزار شد

سومین جلسه شورای هم اندیشی و هم فکری بسیج جامعه زنان در محل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سبزوار با حضور رئیس شورای اندیشه و هم فکری بسیج جامعه زنان ، ریاست کارگروه تخصصی بانوان ، مسئول بسیج جامعه زنان ،بازرس پلیس اماکن و مشاور فرماندار در امور بانوان و جمعی از اساتید دانشگاه و حوزه برگزار شد .

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی ،در ابتدای جلسه مختاری ضمن خوش آمد گویی و تبریک هفته دولت با بیان  دستور کار جلسه با موضوع ارائه راهکارهای مقابله با معضل بیکاری در شهرستان جلسه را آغاز نمود .

وی ضمن ارائه آمار و اطلاعات مربوط به اشتغال و نرخ بیکاری زنان شهرستان اظهار داشت: با وجودی که 50 درصد کل جمعیت شهرستان را زنان تشکیل می دهند ولی متأسفانه تنها 15 درصد از ایشان شاغل هستند و از کل جمعیت شاغل زنان تنها 17 درصد از مزایای بیمه برخوردارند .

وی در ادامه عنوان کرد: باید تلاش شود ضمن توسعه اشتغال پایدار برای کل جمعیت فعال شهرستان سهم زنان را در اشتغال به نسبت سهم ایشان از کل   جمعیت افزایش دهیم تا بار تکفل خانوار را نیز پایین بیاوریم .

وی به اهمیت و پتانسیل بخش تعاون و تأثیر آن بر بخش اشتغال اشاره و اظهار نمود باید از ظرفیت های این بخش بخصوص در پشتیبان مشاغل خانگی در جهت اشتغال بانوان بهره ی لازم را ببریم .

در پایان سایر اعضاء به اظهار نظر و تبادل افکار پرداخته و مصوباتی نیز در این خصوص به تصویب رسید.

۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۲۷
کد خبر : ۵۲,۴۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید