مدیر کارآفرینی و اشتغال استان یزد خبر داد: تخصیص بیش از 8 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به استان

دومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان میبد به منظور تبیین سیاست‌های اشتغال استان و شهرستان و بررسی طرح‌های تولیدی ارائه‌ شده به کارگروه اشتغال شهرستان با حضور مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در ابتدای جلسه، سیدمحسن فلاح، معاون فرماندار میبد ضمن خیرمقدم به مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و تبریک به مناسبت هفته دولت در خصوص پروژه‌های هفته دولت در شهرستان میبد گفت: خوشبختانه طی سالهای اخیر اقدامات عظیمی توسط دولت جمهوری اسلامی صورت گرفته که قابل مقایسه با قبل نیست و در این جهت امسال به مناسبت هفته دولت 70 پروژه در شهرستان میبد به بهره‌برداری می‌رسد که از نظر تعداد در مقایسه با سال گذشته 30 طرح افزایش داشته و از نظر اعتبار نیز 100 درصد رشد داشته‌ایم.

در ادامه سید احمد علائی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد با اشاره به مباحث مطرح‌شده در جلسه قبلی کارگروه اشتغال شهرستان گفت: خوشبختانه استان یزد و شهرستان میبد از نرخ بیکاری پائینی برخورداد است که طی آخرین آمار بدست آمده نرخ بیکاری شهرستان میبد کمتر از 7 درصد است که این بیکاری بیشتر شامل افراد تحصیل‌کرده می‌شود که بسته به رشته تحصیلی آنها فرصت شغلی کمتری پیش رو دارند و از این جهت باید به سمتی برویم تا با آموزش‌های لازم و توانمند‌سازی آنها، خودشان مبتکر، کارآفرین و اشتغال‌زا باشند.

سپس فریبا آیت‌اللهی، مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، با اشاره به اینکه اشتغال یک متغیر وابسته است و تا زمانی‌که سرمایه‌گذاری انجام نشود اشتغال نیز ایجاد نمی‌شود گفت: اگر به بحث اشتغال‌زایی اهمیت داده نشود موجب افزایش بزهکاری، طلاق، افزایش آمار زندانیان و هنجارشکنی های اجتماعی می‌شود.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه مشکل کم‌آبی استان، لزوم توجه به مشاغل سبز را دو چندان کرده خاطر نشان کرد: مشاغل سبز با مشاغلی سر و کار دارد که آلایندگی زیست‌محیطی ندارند و در این راستا در استان به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان محیط زیست هستیم تا از این طریق شرایط آموزش، شناسایی و فرهنگ سازی ایجاد مشاغل سبز را در بین همشهریان گسترش دهیم.

وی افزود: مشاغلی مثل تولید آبگرمکن‌های خورشیدی و تولید ظروف از مواد گیاهی که آلایندگی ندارند، به مشاغل سبز شهرت دارند و به اقتصاد پاک کمک می‌کنند.

خانم آیت‌اللهی از ایجاد مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در استان یزد هم خبر داد و گفت: راه‌اندازی این مرکز کمک خوبی برای صاحبان سرمایه و کارآفرینان استان است تا از این طریق با صاحبان ایده و طرح‌های تولیدی مرتبط گردند و با مشارکت یکدیگر گام‌های موثری در جهت هدایت سرمایه‌های عموم به سمت تولید کسب و کار و رونق اقتصادی بردارند.

وی با بیان اینکه ایجاد این مراکز در شهرستان‌های استان نیز امکان‌پذیر است تصریح کرد: کسانی که تمایل دارند این مرکز را در شهرستان میبد دایر کنند می‌توانند درخواست خود را به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان تحویل دهند تا در صورت داشتن شرایط لازم، درخواست آنها در هیئت فنی اشتغال استان مطرح و مجوز فعالیت صادر گردد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با اشاره به ابلاغ سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی استان گفت: سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی امسال 8 میلیارد و 200 میلیون تومان است که در آینده‌ای نزدیک سهم شهرستان‌ها از این مبلغ مشخص و ابلاغ خواهد شد.

۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۱۶
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۵۲,۴۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید