همایش شرکت‌های تعاونی دارای قابلیت صادرات در همدان برگزار شد

مهندس مسعود اقلامی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از واگذاری امور توسط دولت به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در این مورد به طور جدی وارد عمل شده‌ایم؛ زیرا هر قدر واگذاری امور به بخش خصوصی بیشتر و بادقت‌تر انجام شود دولت بیشتر می‌تواند نظارت داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان ، مهندس مسعود اقلامی مدیرکل تعاون، کار و رفاه  اجتماعی همدان از واگذاری امور توسط دولت به بخش خصوصی گفت: در این مورد به طور جدی وارد عمل شده‌ایم؛ زیرا هر قدر واگذاری امور به بخش خصوصی بیشتر و بادقت‌تر انجام شود دولت بیشتر می‌تواند نظارت داشته باشد.

اقلامی بیان کرد: اما در بعضی مواقع در واگذاری‌ها دقت لازم نمی‌شود و مشکلاتی برای واحدهای خصوصی به وجود می‌آید. این واگذاری‌ها باید طوری باشد که موجب تعطیلی و رکود واحدها و کاهش فعالیت و تعدیل نیرو نشود بلکه با این کار ما در تلاشیم که کارآیی واحدها بالا برود و اشتغالزایی بیشتری صورت گیرد.

وی بیان کرد: ذهنیت مردم راجع به تعاونی‌ها خراب شده و باید فرهنگ‌سازی کنیم؛ زیرا مردم با سرمایه اندکی که دارند و به تنهایی نمی‌توانند با آن کاری انجام دهند در تعاونی‌ها می‌توانند در کنار یکدیگر کارهای بزرگ انجام دهند.

اقلامی همچنین ادامه داد: در استان همدان هزار و 850 شرکت تعاونی فعال وجود دارد و برای فرهنگ‌سازی روحیه تعاون و همکاری باید تلاش کنند. این روحیه تعاون باید در بین خودشان وجود داشته باشد تا مردم را هم بتوانند به این سمت سوق دهند.

وی گفت: شرکت‌های تعاونی باید کیفیت تولیداتشان را بالا ببرند و به برندسازی برسند؛ زیرا حضور آنها در بازارهای خارجی بسیار مهم است.

اقلامی پیشنهاد داد: برای اینکه تعاونی‌ها راحت‌تر بتوانند به برندسازی برسند باید چند تعاونی کوچک با همکاری هم محصولی را تولید کنند تا بتوانند وارد بازار و رقابت شوند و بتوانند جایگاه خود را پیدا کنند.

به گفته اقلامی امسال 66 تعاونی در استان همدان تشکیل شده است.


۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴
کد خبر : ۵۲,۵۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید