مدیرکل تعاون،کار و رفاه خراسان رضوی: آگاه سازی جامعه نسبت به نقش تعاون در رونق اقتصاد کشور با اهمیت است

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی درجلسه علنی شورای اسلامی شهر ستان مشهد به مناسبت هفته تعاون مطالبی درخصوص شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی ایراد نمود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، محمود احمدی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بخش تعاون استان و مقایسه آن با کشور اظهار داشت : تعاون یک بخش ویژه اقتصادی در کشور به حساب می‌آید که باید نسبت به ارتقا این بخش و جذب سهم 25 درصدی آن در اقتصاد اقدام لازم بعمل آید . نقش تعاونی ها در استان از حیث کارآفرینی و مشارکت عمومی و جمع آوری سرمایه های خرد دارای اهمیت فراوانی است .

وی در ادامه افزود  : کاهش تصدی گری دولت و واگذاری امور به تشکلات مردم نهاد از جمله اهدافی است که با جدیت پی گیری می شود و دولت به دنبال اجرایی نمودن این امر از طریق واگذاری بخشهای غیر حاکمیتی به بخش خصوصی و ترجیحاً تعاونیها می باشد .

وی اطلاع رسانی ، آموزش و آگاه سازی جامعه در خصوص نقش تعاون در رونق اقتصاد کشور با اهمیت دانست و گفت : ما اعتقاد داریم جلب مشارکتهای مردمی و حضور موثر آحاد جامعه در هدایت و راهبری امور می تواند موجب رشد و تقویت بخش خصوصی شده و با بهره مندی از ایده های نوین و خلاق زمینه های شکوفایی اقتصادی و اجتماعی میهن اسلامی بیش از پیش فراهم آید .

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی  در خصوص تأسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی ابراز امیدواری کرد و یادآور شد:  اشتغال زایی، افزایش سرمایه و درآمد مردم، تسریع در رشد و توسعه شهرستان، هدایت منابع مردمی به طرح های اشتغال زا، بستر سازی و ورود مردم در فعالیت های اقتصادی و کمک به خودکفایی و تقویت بنیه اقتصادی شهرستان و ... از جمله اهداف تأسیس شرکت های توسعه و عمران شهرستانی است.

وی با اشاره به این که حداقل نیم درصد جمعیت هر شهرستان باید عضو شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان باشند، گفت: کلیه افراد متولد، شاغل و ساکن در شهرستان می توانند عضو شرکت تعاونی توسعه وعمران باشند.

وی عنوان کرد : مزیت های تأسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی را برخورداری از تخفیف 20 درصدی بیمه سهم کارفرما، استفاده از منابع بانک توسعه تعاون، دریافت مشاوره رایگان ، واگذاری فعالیت های شهرستان به این گونه تعاونی ها و فعالیت شرکت های توسعه و عمران شهرستانی در قالب شرکت مادر تخصصی ذکر کرد و اذعان داشت: اعضای شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی شامل 3 نفر عضو هیأت مؤسس ، 5 نفر عضو هیأت مدیره و 3 نفر عضو هیأت بازرسی می باشند. ‏

همچنین وی در خصوص موضوع فعالیت شرکت های توسعه و عمران شهرستانی خاطر نشان کرد: بر اساس اساسنامه، سرمایه گذاری در فعالیت های اقتصادی، بازرگانی و خدماتی، مشارکت و همکاری در اجرای پروژه های بهداشتی، عمرانی، آموزشی، راهسازی، ساختمان سازی و پروژه های مربوط به منابع طبیعی و محیط زیست، احداث مجتمع ورزشی، تفریحی، رفاهی و اداری و نیز همکاری با سازمان ها و نهادها در انجام طرح ها و پروژه های محلی از جمله فعالیت های شرکت توسعه و عمران شهرستانی است.

مهندس احمدی نیز ضمن بیان پتانسیل های موجود در شهرستان مشهد گفت: تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان مشهد مزایای زیادی برای شهرستان به دنبال خواهد داشت ولی باید در انتخاب اعضای هیأت مدیره شرکت، دقت لازم را نمود تا افرادی عادل، عامل، دلسوز ، متدین و پیگیر انتخاب شوند که در جهت پیشبرد اهداف شرکت تعاونی اقدام نمایند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۳۲
کد خبر : ۵۲,۵۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید