مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:مبادلات مرزی، زندگی مردم اروند کنار را رونق می دهد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مبادلات مرزی و ارز به تولید ثروت و پول می انجامد و زندگی مردم اروندکنار را رونق می دهد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفایی با بیان این که زمینه فعالیت تعاونی مرزنشینان شهر اروند کنار به دلیل ماهیت شغلی مردم فراهم شده است، گفت: گام اول این تعاونی فعال شده و هیات موسس آن تشکیل شده که حداکثر تا یک ماه آینده این تعاونی با حضور مردم اروند کنار راه اندازی می شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود تعاونی لنج داران را در رونق شهر اروند کنار موثر دانست و افزود: برای فعال کردن لنج های راکد تعاونی لنج داران این شهر از شش ماه پیش از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شده و حدود 100 لنج تحت پوشش همین تعاونی قرار گرفته است که مبادلات کالا را انجام می دهند.

او با این توضیح که اشتغال در این شهر فقط از طریق صید و صیادی و مبادلات مرزی قابل تحقق است، بیان کرد: در این شهر، صنعت پاسخ گو نیست و باید کارهای غیر صنعتی انجام داد؛ به همین دلیل تعاونی نخل داران برای احیای نخل های سوخته تشکیل شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: هدف از تشکیل تعاونی های نخل داران، لنج داران و مرز نشینان این است که مردم بتوانند از ارزی که تخصیص می یابد، بهره مند شوند. بنابراین اقداماتی را که می توانست برای رونق کسب و کار و تولید ثروت برای مردم اروند کنار تاثیر گذار باشد، از شش ماه گذشته شروع کرده ایم و چشم انداز کار و فعالیت، با توجه به آغاز به کار بازارچه مرزی بسیار خوب است.

صفائی اظهار امیدواری کرد: مردم اروند کنار از مزیت ها و مشوق های قانونی پیش بینی شده، تحولی در زندگی خود احساس کنند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۵۲,۵۴۱
کلیدواژه ها: مبادلات مرزی+ زندگی مردم+ اروند کنار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید