معاون امور تعاون زنجان: تعاونی‌های زنجان در بخش کشاورزی فعالیت بیشتری دارند

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در استان زنجان عمده فعالیت تعاونی‌ها در بخش کشاورزی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، حمید دنیایی از وجود سه هزار و ۹۵۰ تعاونی در استان زنجان خبر داد و افزود: از این تعداد دو هزار و ۷۰۰ تعاونی فعال است.

وی به تعاونی‌ها بانوان اشاره و اظهار داشت: ۷۰ درصد از تعاونی‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تعاونی‌های بانوان در بخش‌های صنایع‌دستی، حمل‌ و نقل کشاورزی فعال هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به بخشنامه مربوط به تعاونی ها در استان زنجان ۲۴۸ تعاونی منحل شده است.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به تأسیس تعاونی‌های جدید در استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته ۹۰ تعاونی تشکیل‌شده و امسال ۳۰ تعاونی تأسیس شده است.

دنیایی افزود: ما تعاونی‌هایی که قابلیت فعالیت را داشته ولی غیرفعال می باشند را احیاء می‌کنیم. و در صورتی که زمینه فعالیت تعاونی ها از بین رفته باشد طبق مقررات بخش تعاون نسبت به انحلال آنها اقدام  خواهیم کرد.

وی اعضای تعاونی‌ها را ۹۵۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: این میزان جمعیت ۸۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد و در این میان از این تعداد ۷۵۰ هزار نفر اعضای تعاونی‌های سهام عدالت و تنها ۲۰۰ هزار نفر را اعضای سایر تعاونی‌ها تشکیل می‌دهند.

 

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۵۶
کد خبر : ۵۲,۵۶۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید