مدیر کل تعاون، کار و رفاه گیلان: رویکردمان تقویت تعاونی ها با هدف ایجاد اشتغال و رفاه نسبی است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان گفت: رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقویت تعاونی به منظور ایجاد اشتغال و رفاه نسبی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان،  محمود ایزد دوست مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته تعاون با اشاره به عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اظهار کرد: از اواخر سال گذشته تصمیماتی مبنی بر ایجاد شرکت‌های تعاونی توسعه عمران اتخاذ شد و تاکنون چندین نفر برای تاسیس این شرکت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه عمران را موجب ایجاد تحول در این بخش دانست و افزود: مطابق سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته در کشور، ۲۵ درصد از سهم اقتصاد باید از بخش تعاون تامین شود اما هنوز به وضعیت قابل قبول نرسیده‌ایم.

ایزد دوست با اشاره به پشت‌سرگذاشتن هفته دولت، عنوان کرد: در این هفته ۸طرح در بخش‌های تعاون کشاورزی، تعاونی‌های صنعت و خدمات با اعتباری بالغ بر ۶میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان در استان به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار کرد : 14 هزار و 753 واحد مسکن مهرشرکت های تعاونی در 9 شهرستان استان در حال احداث است که از این تعداد هفت هزار و 965 واحد توسط تعاونی ها به متقاضیان واگذار شده است.

مدیرکل تعاون، کار، رفاه اجتماعی گیلان بیان کرد: اشتغال و مسکن از مهم‌ترین دغدغه‌های استاندار است و خوشبختانه فضای همدلی و همبستگی نیز بین مدیران استان حاکم شده است.
 وی در پایان با بیان این که رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقویت تعاونی به منظور ایجاد اشتغال و رفاه نسبی است، افزود : اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب نیز استفاده از امکانات موجود برای رفع مشکلات است که این اداره کل نیز در همین راستا گام بر می دارد.
۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۵۲,۶۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید