دهمین جشنواره امتنان از تعاونی های برتر استان بوشهر برگزار شد

دهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان بوشهر و همایش تخصصی تعاون، کار آفرینی و اشتغال با حضور محمد تقی حسینی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل در شهرستان جم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر،  قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: استان بوشهر یکی از استان های پرافتخار کشور در طول تاریخ است. این استان مهد شجاعت، شهادت و مهمان‌نوازی است و جایگاه انسان‌هایی همچون رئیسعلی دلواری که موجب ماندگاری مهین بزرگ ایران شده است.

حسینی خواستار اعتماد مسوولین و مردم به کارآفرینان شد و بیان کرد: همان‌گونه در شرایط تحریم های ظالمانه علیه کشور ایران، توانستیم مجموعه صنعتی بزرگی را در عسلویه ایجاد کنیم، پس می‌توان با اعتماد به کار‌آفریننان کارهای بزرگ دیگری را در سطح کشور انجام داد.

حسینی با بیان اینکه تعاون یک امر قرآنی و از جهت دیگر نیاز انسانی است، ادامه داد: امور و کارهای زندگی بشر از زمان آغاز تاکنون بر مبنای تعاون شکل گرفته است و اهمیت آن تا جایی بوده که در قرآن بر لزوم وجود آن تاکید شده و در قانون اساسی نیز در کنار دوبخش دولتی و خصوصی به آن پرداخته شده است.

وی گفت: در حال حاضر تعاونی‌ها دیگر یک امر تشریفاتی نیستند و در چرخه اقتصادی کشور نقش به‌سزایی را ایفا می‌کنند تا جایی که 250 میلیون شغل در این زمینه بوجود آمده است و گردش مالی تعاونی‌ها در برخی از کشورها بالای 100 میلیون دلار است.

حسینی به عدم موفقیت تعاونی‌ها در برخی از زمینه‌ها در سطح کشور اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه مسوولین عالی رتبه کشور و در راس آن، مقام معظم رهبری تاکید و اعتقاد بر اهمیت تعاونی ها دارند باید برای عدم موفقیت تعاونی‌ها در برخی از زمینه ها ریشه‌یابی کرد.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل اضافه کرد: برای حل مشکل عدم تعاون در سطح کشور و جلوگیری از عدم موفقیت، نیاز به تربیت نیروی انسانی کارآمد، تقویت تعامل با شبکه ها، نظارت قوی در تعاونی‌ها و از همه مهم‌تر فرهنگ‌سازی برای مردم و تعاونی است.

حسینی  افرایش کیفیت محصولات را به عنوان مهمترین عامل پایداری یک تعاونی برشمرد و افزود: عامل رشد یک  تعاونی داشتن افق‌های بلند مدت است که می‌تواند با افزایش روز به روز کیفیت محصولات، پایداری بنگاه خود را حفظ کند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل از غرفه تعاونی‌های فعال شهرستان جم بازدید کرد و در پایان از کارآفرینان و تعاونی‌های برتر استان بوشهر و شهرستان جم تجلیل به عمل آمد.

 
۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵
کد خبر : ۵۲,۶۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید