استاندار هرمزگان بر تشکیل تعاونی های خدمات فنی و مهندسی در استان تاکید کرد

استاندار هرمزگان بر تشکیل تعاونی های خدمات فنی و مهندسی در استان تاکید کرد و گفت: باید به سمت تشکیل تعاونی های خدمات فنی و مهندسی در هرمزگان برویم که می توانیم صادرات این خدمات را انجام دهیم.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "دکتر جادری" در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر استان اضافه کرد: برای توسعه پایدار مبتنی بر اقتصاد مقاومتی باید برنامه بنویسیم و پیش برویم.

وی بیان داشت: در قانون اساسی به بخش تعاون اشاره شده و در کنار سه بخش اقتصاد کشور، بخش تعاون نیز وجود دارد که به عنوان اجزای مهم اقتصاد از آن نام برده شده است.

جادری تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 50 درصد کشور را تحت پوشش قرار داده است که بخشی از جمعیت در بخش تعاون فعالیت دارند که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

عالی ترین مقام دولت در استان اظهارداشت: باید تعاونی ها را به معنای همکاری و با هم بودن گسترش داد تا اقتصاد نیز متحول شود که در این خصوص، دولت باید تصدی گری را کم و به بخش خصوصی و تعاونی محول کند.

به گفته  جادری، طرح های خوبی در استان وجو دارد که مغفول واقع شدند که باید از این ظرفیتهای بالقوه در جهت تقویت و توسعه تعاونی ها استفاده کرد.

وی بر نوآوری و ایده های جدید،آموزش تعاونگران، بالا بردن سطح مهارتها، تقویت فرهنگ تعاونی ها، برنامه ریزی و ایجاد نمایشگاههای تخصصی در جهت تقویت و گسترش تعاونی ها تاکید کرد.

جادری در ادامه اظهار داشت: یکی از دلایل مهمی که سبب تحقق نیافتن سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور شده، ناشی از ضعف فرهنگ تعاون و عدم کار جمعی در جامعه است که فرهنگ تعاون باید تقویت و گسترش یابد و روحیه همکاری و فعالیتهای جمعی در اعضای شرکتهای تعاونی نیز ایجاد شود و این باور باید در مردم ایجاد شود که تعاون می تواند در زندگی و فعالیتهای اقتصادی آنها تاثیرگذار باشد.

استاندار در پایان گفت: در شرایط فعلی که دولت تدبیر و امید ابزار و بستر مناسب را برای تعاونی ها هموار کرده است، تعاونگران باید برای شکوفایی اقتصادی و گسترش فعالیت های خود تلاش کنند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷
کد خبر : ۵۲,۶۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید