مراسم تقدیر از تعاون‌گران برتر خراسان‌رضوی برگزار شد

مراسم تقدیر از تعاون‌گران برتر خراسان‌رضوی با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، مهندس احمدی گفت: در ۵ ماهه نخست امسال ۹۰ میلیون دلار صادرات توسط تعاونی‌های استان خراسان رضوی صورت گرفته  که نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی اظهار داشت: براساس ظرفیت‌هایی که بخش تعاون در خراسان رضوی دارد می‌تواند برای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش رفاه عمومی نقش اساسی ایفا کند.

وی تصریح کرد: ستاد دهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان از ۱۶ فروردین ماه سال جاری در استان شروع به کار کرد و ثبت نام در سامانه مربوطه تا ۱۶ تیر ادامه داشته که در آن ۵۴۰ تعاونی شرکت کردند از این تعداد ۸۰ نفر مستندات خود را به اداره کل تحویل داده، ۵ تیم تخصصی بحث امتیازدهی را برعهده گرفته و در نهایت ۱۲ تعاونی و یک اتحادیه به عنوان برترین‌ها انتخاب شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی  با بیان اینکه براساس مطالعات صورت گرفته در سال جاری هم اکنون ۳ برند ملی از خراسان رضوی وجود دارند اظهار داشت: همچنین یک اتحایه برتر ملی نیز از این استان انتخاب شده است لازم به ذکر است تعاونی‌های مرز نشین نیز حائز رتبه مناسبی شده‌اند.

احمدی با اشاره به شناسایی تعاونی‌های غیر فعال استان از سال گذشته خاطرنشان کرد:  از تعداد شناسایی تعداد زیادی تعاونی منحل شده‌اند و هم اکنون ۷ هزار و ۷۶۲  تعاونی داریم که حدود ۷ درصد تعداد تعاونی‌های کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود:  این تعداد ۱۲۰ هزار اشتغال در بخش تعاونی که معادل  ۷.۵ درصد اشتغال کل کشور در این بخش را به وجود آورده اند و ۸ درصد اعضای کل تعاونی‌های کشور مربوط به خراسان رضوی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه آمار صادرات تعاونی‌های خراسان رضوی قابل تأمل است، خاطرنشان کرد:  در ۵ ماهه امسال ۹۰ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم که ۷۳ میلیون دلار آن مربوط به تعاونی‌های مرز نشین بوده که رشد خوبی نسبت به سال گذشته داشته است.

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۴۲
کد خبر : ۵۲,۶۷۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید