استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: ایجاد شبکه های تعاونی در راستای رونق تولید و اشتغال پایدار در استان

استاندار خراسان رضوی در جریان بازدید های هفتگی خود از صنایع، به مناسبت آغاز هفته تعاون از چندین واحد تعاونی و صنعتی بازدید کرد.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در حاشیه این بازدید ضمن تبریک هفته تعاون، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعاونی ها باید با استفاده از ظرفیت خود با ایجاد شبکه های تعاونی، میزان تولید و ثروت عمومی را افزایش دهند؛ ضمن اینکه بسیاری از مشکلات تعاونی ها در قالب این شبکه ها قابل حل خواهد بود.

وی افزود: تلاش می کنیم که دستگاه های دولتی، بخش خصوصی و تعاونی ها با همکاری یکدیگر در جهت افزایش تولید و اشتغالزایی حرکت و مشکلات و موانع تولید را برطرف کنند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نقش تعاونی ها در پویایی اقتصاد کشور گفت: بخش عمده ای از تولید این کشور برعهده تعاونی هاست که انتظار داریم این بخش سهم خود را در ایجاد اشتغال و افزایش ثروت ملی به خوبی ایفا کند.

رشیدیان تاکید کرد: دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باید به همپوشانی در وظایف و مسوولیت های خود، با همدلی و همزبانی در راستای بهبود فضای کسب و کار و کاهش میزان متقاضیان کار تلاش کنند.

وی لازمه دارا بودن اقتصادی پویا را فعالیت مستمر واحدهای تولیدی دانست و خاطرنشان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی و بانکها باید همه توان خود را برای رفع موانع تولید بکار گیرند تا کیفیت تولید و اشتغالزایی برای جوانان تحصیلکرده افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: دولت اهتمام ویژه ای برای تقویت تعاونی ها و استفاده از ظرفیت آنان در توسعه اقتصادی کشور دارد .

رشیدیان بر لزوم برنامه ریزی برای فروش کالاهای تولید شده و معرفی آن به بازارهای هدف به منظور افزایش گردش مالی واحدهای تولیدی تاکید کرد.

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش در یک شرکت تعاونی فرآورده های غذایی، اظهار داشت: ارائه تسهیلات با هدف خرید محصولات واحدهای صنعتی به جای پرداخت وام هایی با هدف تولید می تواند مشکل تولیدات مازاد کارخانجات را حل کند.

رشیدیان ادامه داد: بدین ترتیب در چرخه اقتصادی زمینه تداوم تولید کارخانجات و نهادینه کردن فرهنگ مصرف کالاهای داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم می شود.


۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۴۶
کد خبر : ۵۲,۶۸۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید