مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان: تعاون، دستیابی به توسعه اقتصادی پایدار را محقق میکند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان در گردهمایی توسعه بازار و صادرات تعاونیها ضمن تبریک هفته تعاون، گفت: حوزه مهم تعاون دستیابی به توسعه اقتصادی پایدار را محقق میکند.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مهندس امرالله عباسی افزود: برای افزایش بهره‌وری در اقتصاد ایران باید به بخش تعاون به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی در کشور توجه خاص کرد زیرا افزایش رشد بهره‌وری در این بخش با توجه به اهمیت آن می‌تواند ما را در جهت دستیابی به توسعه اقتصادی پایدار یاری کند.

وی اظهار داشت: تشریک مساعی بیشتر گمرگات،صنعت ،معدن و تجارت و نیز همکاری بیشتر بانکها با تعاونیها به ویژه بانک توسعه تعاون، موجب تقویت تعاونیهای صادرات محور و به دنبال آن رونق اقتصادی میهن عزیزمان می شود.

عباسی تاکید کرد: برخی از مسایل موجود به عدم شناسایی و معرفی توانمندیهای تعاونیها و عدم فرهنگ سازی در این زمینه برمی گردد که باید برنامه ریزی مناسبی صورت پذیرد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان به اهمیت صادرات غیر نفتی اشاره کرد و گفت: بدون شک اهمیت و نقش صادرات غیر نفتی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها همواره به عنوان یکی از موضوعات مهم، مورد بررسی قرار می گیرد بنابراین ایران اسلامی در این عرصه با وجود تعاونیهای فعال، از ظرفیت های خوبی برخوردار است که باید با برنامه ریزی از این توانمندی ها به خوبی استفاده کرد.
در پایان از سوی مهندس احمدپور دبیر اتاق تعاون پیشنهاد گردید کمیته ای به ریاست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان  و دبیری اتاق تعاون تشکیل گردد ودر آن راهکارهای توسعه صادرات غیرنفتی تعاونیها بررسی و اجرایی گردد.
۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان |
کد خبر : ۵۲,۷۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید