مدیرکل تعاون، کار و رفاه فارس: بیش از 5 هزار تعاونی فعال در استان وجود دارد

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس به مناسبت آغاز هفته تعاون ، سخنران پیش از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در شهر مقدس شیراز بود.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس ، سهراب مختاری مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و دبیر شورای سیاستگذاری تعاون در منطقه جنوب غرب کشور ضمن تبریک هفته دولت و تعاون اظهار داشت: تقارن هفته دولت و تعاون را به فال نیک می گیریم و گزارشی از عملکرد دولت تدبیرو امید و برنامه های آتی دولت در حوزه تعاون را ارائه می نماییم.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس ادامه سخنان خود را به چهار بخش جایگاه تعاون ، برنامه های دولت در این بخش ، وضعیت موجود و مطلوب تعاون در فارس و تشریح برنامه ها جهت گرامیداشت هفته تعاون تقسیم نمود و گفت: با توجه به نامگذاری امسال به نام دولت ، ملت و همدلی و همزبانی و همچنین مزیت های اقتصادی بخش تعاون در اقتصاد مقاومتی و نقش این بخش در اقتصاد استان ، می بایست توجه ویژه ای را به این حوزه معطوف داشت.

مختاری در ادامه اضافه کرد: مزایای اقتصادی و اجتماعی بخش تعاون که سودآوری و تحقق عدالت اجتماعی و توزیع مناسب ثروت می باشد تاثیر بسزایی در حل مشکلات اشتغال و بیکاری استان نیز خواهد داشت.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه با اشاره به فرمایشات و رهنمود های مقام معظم رهبری درباره بخش تعاون ابراز داشت: با توجه به بخش تعاون در زمینه های مختلف ازجمله اقتصادی میتوان بر مشکلات موجود فائق آمد.

سهراب مختاری برخی از کشورهای پیشرو در بخش تعاون را به عنوان نمونه نام برد و اذعان داشت: با بررسی نقش تعاون در جایگاه اقتصاد بین الملل پی به این مسئله خواهیم برد که اکثر کشورهای پیشرو در حوزه تعاون ، با توجه نمودن به اصل مترقی تعاون به این مرتبه از پیشرفت در بخش اقتصاد تعاونی رسیده اند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و دبیر شورای سیاستگذاری تعاون در منطقه جنوب غرب کشور با تشریح برنامه های دولت تدبیر و امید و راهبردهای توسعه تعاون اظهار کرد: در زمینه تشکیل تعاونی ها ، استان فارس مقام اول کشور را در اختیار دارد و با کسب مقام برتر کشوری در حوزه نظارت تعاونی ها که با اختلاف زیاد از رتبه بعدی بدست آمده ، تحول رو به رشدی در بخش تعاون استان فارس ایجاد شده است.

سهراب مختاری در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی و مهم مسئولین در حوزه تعاون ، بالابردن سرمایه های اجتماعی در این حوزه می باشد که با ارتقای نظارت در این بخش بدست می آید و با توجه به موفقیت یک سال گذشته استان فارس در نظارت بر تعاونی ها ، روند کار در این استان به کل کشور ابلاغ گردید.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس همچنین با اشاره به ظرفیت های اجتماعی تعاون در فارس بیان کرد: بیش از 10هزار تعاونی در استان فارس وجود دارد که بیش از پنج هزار تعاونی فعال و بالغ بر سه میلیون و سیصد هزار عضو دارد که نشان از نفوذ اجتماعی این بخش در جای جای مختلف این استان دارد.

مختاری با تاکید بر لزوم ارتقای اعتماد سازی در تعاون عنوان کرد: عملکرد هیئت مدیره برخی از تعاونی ها ، اعتمادسازی را در بین اعضای خود سخت کرده بود که اداره و کمیته نظارت در این اداره کل و همکاری با دستگاه های نظارتی و استفاده از رهنمود های آیت اله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز ، وضعیت مناسب تری در این بخش حاکم شد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه گفت: با افزایش اعتماد اعضا نسبت به هیئت مدیره ها و بازرسین تعاونی ها بوسیله ارتقای نظارت ، کاهش چشمگیر جرایم و پرونده ها را در محاکم قضایی شاهد بودیم که این امر تقدیر دادگستری استان فارس را از این اداره کل به دنبال داشت.

سهراب مختاری با تشریح برنامه های گرامیداشت هفته تعاون در استان فارس ادامه داد: از مهمترین این برنامه ها افتتاح و بهره برداری از 36 طرح تعاونی است که با سرمایه گذاری بیش از 102 میلیارد تومانی همراه است که در زمینه های مختلف صنعتی ، خدماتی ، معدنی و مسکن می باشد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و دبیر شورای سیاستگذاری تعاون در منطقه جنوب غرب کشور با اشاره به عزم این اداره کل در جهت بالابردن سرمایه های اجتماعی بخش تعاون در استان فارس ، اظهار نمود: علاوه بر نظارت ویژه بر تعاونی ها اقداماتی نیز جهت ارتقای وضعیت سرمایه های اجتماعی این بخش صورت گرفته که می توان به برخورد با تعاونی های بدون اعتبار و اجازه ندادن به تعاونی های مسکن جهت خرید زمین های بی اصالت و غیر از کاربری مسکن اشاره نمود.

مختاری ادامه داد: به دنبال تقویت اتاق تعاون هستیم تا با واگذاری وظایف خود در بخش خدماتی و حاکمیتی نسبت به بهبود جایگاه این بخش گام برداریم.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با توضیح این مطلب که می توان با یاری از بخش تعاون بر مشکلات اشتغال ناشی از خشکسالی در این استان فائق آمد گفت: این اداره کل آمادگی همکاری جهت تشکیل تعاونی های توسعه و عمران را دارد که ظرفیت های خوبی جهت توزیع عادلانه ثروت می باشد و با برنامه هایی که برای روستاییان در محل روستایشان صورت گرفته ، می شود با جذابیت ها و ظرفیت های همان روستا ، مشکلات پیش رو را مرتفع نمود.

 
۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی فارس |
کد خبر : ۵۲,۷۲۹
کلیدواژه ها: نماز جمعه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید