دیدار صمیمی مدیران تعاونگر با رئیس اداره تعاون،کار و رفاه سرخه و بررسی چالش های بخش تعاون

در آغاز هفته تعاون طی مراسمی در محل سالن اجتماعات فرمانداری سرخه، تعاون‌گران شهرستان با رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سرخه دیدار کردند و هر تعاون‌گر از نزدیک به بیان دغدغه ها و مشکلات حوزه کارخود پرداخت.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، غلامرضا الهی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سرخه ضمن تبریک هفته تعاون به تعاون‌گران گفت: تعاون یکی از بخشهای اقتصادی کشور است که با توسعه آن و برنامه ریزی و تلاش می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

وی ضمن اعلام برگزاری جشنواره تجلیل از تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان از تعاون‌گران خواست تا در این مراسم شرکت نمایند.

وی افزود: شرکت های موجود در منطقه با گرایش های مختلف دارای رتبه‌های خوبی هستند و با توجه به شرایط و تغییر و تحولات کشور،  یکی از برنامه های دولت برای از بین بردن تورم و رکود گام برداشتن در عرصه تولید است؛ لذا همه باید تلاش کنیم موانع تولید را شناسایی و برطرف نماییم.

وی با اعلام اینکه در شهرستان سرخه حدود 100 شرکت تعاونی با 2700 عضو عادی و 2200 اشتغالزایی وجود دارد.

 وی به مهمترین دغدغه‌های بخش تعاون اشاره کرد و گفت: تأمین نشدن منابع مالی و تسهیلات مورد نیاز تعاونی ها توسط سیستم مالی و پولی کشور، فقدان نقش بخش تعاونی در سیاستهای اجرائی معطوف به اشتغال، فقرزدایی، نظام توزیع، بازار پول و سرمایه و بخشهای اقتصادی، نبود مشوق های مؤثر برای جذب سرمایه در بخش تعاونی از مهم‌ترین مسائل بخش تعاون است.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان سرخه اعلام داشت: موافقت نامه تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان سرخه و شرکت تعاونی دهیاری های بخش سرخه صادر شده است.
۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۵۲
کد خبر : ۵۲,۷۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید