برگزاری دهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر آذربایجان غربی

دهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر آذربایجان غربی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی ارومیه،  در این مراسم که با حضور فعالان تعاون در محل سالن اجتماعات اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان با تبریک هفته تعاون  به همه تعاونگران و مجموعه تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران از سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تشکیل شده است بیشترین سهم را از آن بخش دولتی عنوان کرد و افزود: با عنایت به اینکه در سال های اخیر سهم دولت در اقتصاد کاهش یافته است هنوز هم بخش اعظم اقتصاد از آن دولت است و با وجود خصوصی سازی در زمینه های مختلف  تا شرایط ایده آل فاصله زیادی وجود دارد  .

مهندس نقی زاده با اشاره به اینکه انسان ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند  که گاهی اوقات با همکاری و تعاون و هم افزایی این ظرفیت ها به بار می نشیند گفت:تجربه نشان داده است زمانی که تعاونی ها با سرمایه مطلوب  و نوآوری و قدرت  با چاشنی اصول و ارزشها  و دغدغه های اخلاقی به مقابله با رقبای خود پرداخته اند، موفق تر عمل کرده اند.

وی با اعلام اینکه نهضت تعاونی می تواند  به منظور ایجاد اشتغال ، تولید، در آمد ، ایجاد رفاه اجتماعی  ،بهسازی  زندگی جمعی و تحقق عدالت اجتماعی  نقش آفرینی کند  افزود: تعاونی با فعالیت های وسیع خود نسبت به پاکسازی  چهره کشور  از فقر و بیکاری ، تورم ، رکود و بی عدالتی  نقش آفرینی نمایند.

مدیر تعاون اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این آئین ضمن تبریک هفته تعاون گفت:تعاونی مصرف کارمندان آذربایجان غربی در دهمین جشنواره تعاونیهای برترکشور به رتبه نخست دست یافت.

علی دهقانی افزود: 155 شرکت تعاونی از آذربایجان غربی در دهمین جشنواره تعاونی های برتر کشور ثبت نام کرده بودند که از این تعداد 22 تعاونی در مرحله استانی مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت از میان آنها، چهار تعاونی به مرحله استانی راه یافته و یک تعاونی رتبه نخست کشوری را کسب کرد. وی اظهار کرد: شرکت تعاونی مصرف اقتصاد ارومیه، شرکت تعاونی چند منظوره گمرکات آذربایجان غربی، شرکت تعاونی خوش پخت نقده و شرکت تعاونی مرزنشینان پسوه چهار تعاونی هستند که به مرحله استانی راه یافتند و اتحادیه شرکتهای تعاونی مصرف کارمندان آذربایجان غربی نیز تنها شرکت تعاونی است که به رتبه برتر کشوری دست یافته است.

وی اضافه کرد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه، معرفی توانمندی های تعاون به اقشار مختلف جامعه، ارج نهادن به زحمات تلاشگران بخش تعاون، ارتقای جایگاه تعاون، ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضای خانواده بزرگ تعاون و تشویق و ترغیب فعالیت های تولیدی، توزیعی و خدماتی از جمله اهداف بزرگ برگزاری دهمین جشنواره تعاونی های برتر کشور است.

این مراسم با برنامه های متنوع جنبی همراه بود و در پایان هم باا اهدای لوح  و هدایایی از تعاونی های برتر  تجلیل شد.

 

 

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶
کد خبر : ۵۲,۸۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید