دهمین جشنواره تعاونیهای برتر استان اردبیل برگزار شد

بمناسبت گرامیداشت هفته تعاون، دهمین جشنواره تعاونیهای برتر استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، بمناسبت گرامیداشت هفته تعاون، دهمین جشنواره تعاونیهای برتر استان با حضور استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان، تعاونگران و  نمایندگان تشکلات واحدهای تولیدی در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار گردید.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در این مراسم ضمن تبریک هفته تعاون گفت: در سال‌های اخیر فرهنگ تعاون، کارآفرینی و اشتغال در سطح استان رونق گرفته بطوریکه هم‌اکنون در استان اردبیل یک‌هزار و 835 تعاونی فعال وجود دارد.

حسین منوری افزود: در این تعاونی‌ها بیش از 750 هزار نفر عضویت دارند و تلاش جدی بر این است تا زمینه اشتغال و فرصت‌های کارآفرینی برای اعضای این تعاونی‌ها به شکل مناسب و کیفی فراهم آید.

وی گفت: با توجه به معضل جدی کشور در بحث بیکاری قطعاً رونق اقتصادی در سایه فعالیت بخش تعاونی می تواند بنحو شایسته برقرار گردد  و امکان بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در بخشهای مختلف اقتصادی به وجود می‌آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: در دین اسلام و قرآن کریم بر اهمیت و جایگاه تعاون و مشارکت گسترده مردم تاکید شده است.

منوری ارکان اقتصاد کشورمان را سه رکن دولتی، خصوصی و تعاونی اعلام کرد و افزود: هر چند بخش تعاون به نظر بسیاری از کارشناسان فعالیت گسترده ای نداشته اما تلاش جدی بر این است تا ضعف‌ها، کاستی‌ها و نارسایی‌ها در این حوزه یکی پس از دیگری برطرف شود.

وی گفت: تعاون در واقع ایجاد فرهنگی منطقی و درست است تا در سایه آن سرمایه‌های اجتماعی تقویت شده و موجب افزایش حقیقی سرمایه‌گردد.

استاندار اردبیل سخنران اصلی این مراسم نیز ضمن تبریک هفته تعاون گفت: برنامه های گرامیداشت هفته تعاون بمنظور اشاعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه اجرا می گردد و  تعاون یکی از ارکان  مهم ایجاد مساوات و برابری است و باید در گسترش تعاون و همکاری در جامعه تلاش شود.

دکتر خدابخش در بخش دیگری از سخنان خود از شرکت های تعاونی استان خواست از تخریب اراضی کشاورزی به بهانه کاربری مسکونی خودداری کنند.

وی گفت: تخریب اراضی کشاورزی مخصوصا در حواشی شهرستان های اردبیل و سرعین به گرفتاری مزمن تبدیل شده است و باید از تداوم آن جلوگیری شود و اراضی کشاورزی هرگز نباید به نام مدیرعامل یا اعضای هیات مدیره تعاونی ها تخریب گردد.

استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود افزود: لازم است به منظور تامین مسکن اعضای فاقد مسکن تعاونی ها از طریق اداره کل راه و شهرسازی و با ضوابط قانونی اقدام شود.

در پایان این مراسم از چهارده شرکت تعاونی برتر و  سه کارآفرین برتر  استان با اعطای لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۵۲,۸۵۶
کلیدواژه ها: دهمین جشنواره تعاونیهای برتر استان اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید