همایش تعاون، تامین مالی ، بازار سرمایه و رشد اقتصادی در خراسان رضوی برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون ، همایش روسای اتحادیه های شرکتهای تعاونی استان خراسان رضوی با مدیران بانک توسعه تعاون خراسان رضوی با رویکرد تعاون ، تامین مالی ، بازار سرمایه و رشد اقتصادی درمحل سالن اجتماعات این بانک برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، در ابتداء این جلسه احمد رجایی مدیر امور تعاون این اداره کل ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده  ستاد برگزاری هفته تعاون و نتایج انتخاب و معرفی تعاونی های برتر استان ارائه کرد .

وی در ادامه ضمن تبریک هفته تعاون به کلیه تعاونگران استان و تشکر از نگاه مثبت و ویژه بانک توسعه تعاون به تعاونیها ، حضور این بانک در حمایت از بخش تعاون را بسیار راهگشا و دلگرم کننده خواند و اظهار داشت : کسانی که در عرصه تعاون فعالیت دارند مسئولیتشان بسیار سنگین است و بایستی با برنامه ریزی و با شناخت پتانسیل ها و ظرفیت های موجود گامهای موثری بردارند و ما امیدوار هستیم با حمایتها و همکاری بانک توسعه تعاون طرحهای بزرگ و اشتغالزا را در جهت ارتقاء و بهبود وضعیت اقتصاد استان به انجام برسانیم .

وی در بحث عملکرد اتحادیه ها و تعداد شرکتهای تعاونی های فعال  استان نسبت به کشور تصریح کرد: خراسان رضوی این افتخار را دارد که 8 درصد از کل تعاونی های فعال و 7 درصد از کل اعضاء تعاونی های فعال کشور را به خود اختصاص دهد .

سپس محمدی مدیریت امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان رضوی نیز ضمن تبریک ایام گرامیداشت هفته تعاون با اشاره به سیاستهای پیش روی بانک توسعه تعاون کشورگفت:  تخصیص منابع و کمک به تأمین سرمایه کارآفرینان و افراد جویای کار به منظور ایجاد اشتغال جدید ،  کمک به بنگاه های اقتصادی موجود و توسعه آنان به منظور حفظ و بهبود اشتغال موجود ، ایجاد فرصتهای شغلی جدید ، ارتقای ظرفیت ها و توانمندی های رقابتی بخش تعاون در سطح ملی و بین المللی، تسهیل ارتباطات و پیوندهای فنی، مالی و اقتصادی بین آنها و تحقق توسعه یکپارچه بخش تعاونی در اقتصاد ملی را می توان از اهداف مهم این بانک ترسیم نمود .

وی برگزاری جلسات هم اندیشی با هدف برقراری تعامل بیشتر و شناسایی ظرفیت های اقتصادی  بخش تعاون و همچنین تلاش در جهت تدوین راه کارهای مناسب به منظور حمایت و پشتیبانی از نیاز ها و مطالبات تشکل های تعاونی فعال درکلیه اتحادیه ها را از محورهای مهم این همایش دانست و افزود : ما معتقدیم با تشویق و تقویت اشخاص حقیقی و حقوقی برای سرمایه گذاری به شکل تعاونی و نوآوری و ابداع در زمینه نهادسازی مالی تعاونی نقش موثری درتوسعه فرآیندهای شغلی و حرفه ای خواهد داشت .

وی در ادامه طی سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیتها و خدمات این بانک در سطوح مختلف اعم از بخش ساختمان ومسکن ، کشاورزی،دامداری، خدمات آموزشی ، میزان تسهیلات و صدور انواع ضمانت نامه های بانکی پرداخت و تعامل سازنده بین بانک توسعه تعاون واتحادیه ها و شرکتهای تعاونی استان را خواستار شد .

محمدی  با اشاره به سیاستهای  اعتباری  بانک توسعه تعاون  خاطرنشان کرد: بسته های خدماتی بانک توسعه تعاون در مقایسه با سایر بانکها جهت تعاونیها  حمایتی  تدوین  شده است و این بانک  با توجه به رسالت خود ، تمرکز و توجه  خود را بر روی ارتقاء  سهم بخش تعاون  در اقتصاد ملی  قرار داده است چرا که  این بخش دارای ظرفیتهای  بیشماری در  خصوص  افزایش تولید و اشتغال در کشور می باشد   .

در ادامه این جلسه روسای اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی استان به بیان نکته نظرات خود در راستای هم افزایی و تعامل سازنده به منظور ارتقاء و گسترش سطح فعالیتهای اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی با همراهی بانک توسعه تعاون استان پرداختند .

در این جلسه به مصوباتی از جمله : برگزاری جلسات مشترک بیمه تعاون ، اتحادیه ها و بانک توسعه تعاون در جهت استفاده حداکثری از پتانسیل ها ، اعلام لیست تعاونی های دارای اقساط معوق از سوی بانک توسعه تعاون به منظور همکاری و بررسی در جهت تسهیل در رفع موانع پرداخت و همچنین اعلام مشکلات اتحادیه ها و تعاونی ها در خصوص فرآیند کاری فی مابین بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون  به اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی استان جهت طرح در جلسات شورای مشورتی نام برد .

شایان ذکر است پس از پایان این جلسه حاضرین به اتفاق از نمایشگاه اتحادیه شرکتهای تعاونی صنایع دستی بازدید بعمل آوردند .

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۲۹
کد خبر : ۵۲,۸۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید