فرماندار تربت جام: تعاونیها در طرح های تولیدی و اشتغالزایی در روستاها مشارکت کنند

به مناسبت هفته تعاون، رئیس، کارکنان ، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره تعاونیهای شهرستان با فرماندار تربت جام دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی، رستمی فرماندار شهرستان در این دیدار گفت: تعاونیها امروز بعنوان شبکه وسیع و اثرگذار تولیدی و اقتصادی نیازمند آموزش، کارایی و کارآمدی و سرمایه گذاری های تولیدی در منطقه هستند.

وی با توجه به نگاه عمیق و کارشناسی دولت تدبیر و امید در خصوص تسهیلات اشتغالزایی در قالب تعاونیها افزود: تعاونیها باید در طرح های تولید و اشتغالزایی در روستاها مشارکت نمایند و برای این کار از ظرفیت های فعلی استفاده شود و نیازی به تاسیس تعاونی جدید نیست.

رستمی در ادامه اظهار داشت: معمولاً تعاونیها سنتی اداره می شوند و درآن از چرخش نخبگانی خبری نیست که ضروری است با حضور افراد تحصیل کرده و جوان تحول جدیدی در مدیریت تعاونی ها بعمل آید.

در ابتدای این دیدار محمدی رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گزارشی از عملکرد تعاونیها در سطح شهرستان ارائه و هر کدام از حاضرین نیز به بیان مشکلات حوزه تعاون شهرستان پرداختند که مقرر شد برای حل و فصل آنان کارگروه های ویژه ای تشکیل شود.

گفتنی شهرستان تربت جام دارای 698 تعاونی است که  از این تعداد 233 تعاونی در حوزه کشاورزی ، 184 تعاونی در حوزه خدمات ، 35 تعاونی در حوزه تولید کنندگان ، 26 تعاونی در حوزه مصرف کنندگان و تعداد 69 تعاونی در حوزه مسکن مشغول ارائه خدمات به اعضاء هستند.

۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۲۹
کد خبر : ۵۲,۸۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید