۱۰۸ تعاونی جدید در استان قزوین تاسیس شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در حاشیه برگزاری ستاد عالی تعاون گفت: در دولت یازدهم در استان قزوین ۱۰۸ تعاونی جدید تاسیس شده و ۱۰ هزار و ۶۲۷ عضو جدید به مجموعه تعاون گران اضافه شده است.
به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون کار رفاه اجتماعی قزوین، مسعود بابایی در حاشیه برگزاری ستاد عالی تعاون اظهارداشت: بر اساس بازدیدهای میدانی و ارزیابی های دقیق انجام شده در حال حاضر از مجموع سه هزار تعاونی در استان حدود ۵۸۷ تعاونی فعال هستند که ۸۶۱ هزار و ۸۲۰ نفر در آنها عضویت دارند و ۷۶۵ هزار و ۵۶۹ نفر عضو سهام عدالت و ۹۶ هزار و ۲۵۱ نفر در سایر تعاونی ها عضویت دارند.
وی گفت: در دو سال گذشته و در دوره فعالیت دولت یازدهم ۱۰۸ تعاونی جدید راه اندازی شد و ۱۰ هزار و ۶۲۷ نفر عضو جدید به تعداد فعالان تعاونی ها اضافه شد که با این کار چهار هزار و ۱۶۷ فرصت شغلی جدید در این بخش ایجاد شد.
بابایی در ادامه موضوع آموزش در تعاونی ها را مهم دانست و یادآورشد: در دو سال اخیر ۵۰ هزار و ۵۸۰ نفر ساعت آموزش عمومی و تخصصی به تعاونی ها داده شده و ۶۳ مورد حسابرسی و ۸۵۷ مورد بررسی صورت های مالی و یک هزار و ۴۱۲ مورد نظارت بر مجامع تعاونی ها صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: مجموع نظارت و بازدید و بازرسی از تعاونی ها یک هزار و ۶۳۵ مورد بوده که با افزایش نظارتها خوشبختانه مشکلات تعاونی ها نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
بابایی بیان کرد: بازدید از واحدهای مسکونی صدا وسیما به تعداد ۱۰۸ واحد، نظام مهندسی به تعداد ۱۵۶ واحد و دانشگاه آزاد به تعداد ۱۸۸ واحد، نشست تخصصی با تعاونی های اعتباری، برگزاری ستاد عالی تعاون با حضور نمایندگان مجلس، استانداری، مدیران دستگاههای ذیربط، برگزاری نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون از دیگر برنامه های این هفته است.
وی افزود: نمایشگاه توانمندیهای بخش تعاون با هدف نمایش ظرفیتها و توانائیهای شرکت های تعاونی از ۱۶ تا ۱۹ شهریور امسال در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود.
بابایی بیان کرد: در این نمایشگاه توانمندی ها و تولیدات و خدمات شرکت های تعاونی و اتحادیه های تخصصی در ۲۰ غرفه به مساحت ۳۰۰ مترمربع ارائه می شود که فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی تعاونی های استان است.
وی ادر ادامه تشریح کرد: در این نمایشگاه ۴۰۰ شرکت  تعاونی با گرایش‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی و نیز تعاونی‌های خاص از جمله دانش‌بنیان و زنان از تمامی استانهای کشور در فضایی به مساحت حدود ۷۰۰۰ مترمربع حضور داشته و به معرفی تولیدات و خدمات خود می پردازند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین یادآورشد: در این نمایشگاه همچنین دستگاه‌ها و نهادهای علمی و اجرایی مرتبط با تعاونی‌ها، منجمله بانک‌ها، بیمه‌ها، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، اتاق‌ تعاون ایران، انجمن علمی تعاون و خانه تعاونگران  حضور فعال دارند و به منظور توسعه بازار تعاونیها و گسترش شبکه های ارتباطی و تقویت برند تعاونی و بهره مندی مدیران شرکتهای تعاونی و کارشناسان بخش تعاون، شش نشست تخصصی برگزار می شود.
بابایی گفت: جشنواره تعاون هم پایان شهریور ماه در قزوین برگزار خواهد شد و از ۱۴ تعاونی برتر و ۱۲ کارآفرین نمونه تجلیل خواهد شد.
۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۰
کد خبر : ۵۲,۹۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید