107 شرکت تعاونی در جغتای فعالیت می کنند

مسؤول نمایندگی تعاون، کار و فاه اجتماعی جغتای از فعالیت 107 شرکت تعاونی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، غلامرضا زارعی با اشاره به فعالیت 107 شرکت تعاونی در این شهرستان اظهار کرد: با در نظر گرفتن شرکت تعاونی سهام عدالت تقریبا 95 درصد جمعیت شهرستان عضو شرکت‌های تعاونی هستند.

وی با بیان این که تعاون به معنای یکدیگر را یاری‌کردن و مشارکت در کار است، تصریح کرد: باید نگاه نسبت به تعاون تغییر کند و رفع فقر و محرومیت در جامعه باید در قالب تعاون انجام شود و به جای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ باید از مشارکت عمومی جامعه توسط تعاونی‌ها بهره‌مند شد.

زارعی با تأکید بر لزوم برگزاری جلسات ترویج فرهنگ تعاون و کارآفرینی، خاطرنشان کرد: نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان برای جذب سرمایه‌گذار تلاش می‌کند و بیش از 100 نفر از متقاضیان تشکیل تعاونی را مشاوره و راهنمایی داده است.

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای با اشاره به تشکیل 12 تعاونی در زمینه‌های کشاورزی، خدماتی و صنعتی اظهار کرد: تعاونی‌ها سازمان‌هایی مردمی هستند که از سوی خود اعضا و با اختیار کامل آنها و منطبق با اصول بین‌المللی تعاون اداره می‌شوند.

وی راهنمایی کارگران و کارفرمایان را در زمینه قانون کار و مقررات مربوطه مهم دانست و گفت: به بیش از 300 نفر از کارگران و کارفرمایان در زمینه قانون کار و مقررات مربوطه در راستای جلوگیری از شکایات و اختلافات کارگری راهنمایی و مشاوره داده شده است.

زارعی در ادامه با اشاره به آموزش قانون‌ کار و آیین دادرسی به نمایندگان کارگر و کارفرما در مراجع حل اختلاف به مدت سه روز اظهار کرد: به 55 مورد شکایت کارگری و کارفرمایی در سال 93 و تعداد 35 مورد در سال جاری رسیدگی شده است.

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای به برگزاری کارگاه آموزشی ایمنی و بهداشت کار تعداد 850 نفر ساعت در واحدهای کارگری این شهرستان اشاره کرد و گفت: تعداد 80 مورد بازرسی از واحدهای کارگری شهرستان با اولویت واحدهای بالا پنج نفر کارگر صورت پذیرفته است.

وی با تأکید به بهره‌مندی کارگران از بیمه کاری عنوان کرد: در راستای حمایت از کارگرانی که اخراج و بیکار شده‌اند 30 نفر از کارگران را به تناسب سابقه بیمه از 18 تا 55 ماه از بیمه بیکاری و دریافت حقوق قانون کار بهره‌مند کرده‌ایم.
۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۱۶
کد خبر : ۵۲,۹۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید