مدیرکل تعاون، کار و رفاه خوزستان عنوان کرد: بهره‌برداری از 80 طرح تعاونی در هفته تعاون

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: از افتتاح و بهره‌برداری 80 طرح تعاونی در هفته تعاون در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفایی اساس تحقق اقتصاد مقاومتی را اقتصاد تعاونی دانست و گفت: برای اینکه مردم با مزیت‌های این بخش آشنا شوند، باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.

وی اظهار کرد: تعاون یکی از ارکان و بخش میانی اقتصاد کشور است و فعالیت تعاونی‌ها در کشور نقش بسیار تاثیرگذاری بر رشد اقتصادی خواهد داشت و اگر بخواهیم شاهد حضور حداکثری مردم در حوزه اقتصادی باشیم، باید درباره مزیت‌های تعاون فرهنگ سازی شود که این کار را باید از مدارس و خانواده‌ها آغاز کرد. وی افزود: حضور مردم در حوزه اقتصاد را فقط می‌توان در قالب تعاون تعریف کرد و باید به مساله مشارکت مردم در بخش تعاون توجه ویژه‌ای شود؛ تعاون یک الگوی موفق اقتصادی در دنیا است و در کشورهای پیشرفته و صنعتی به بخش تعاون توجه ویژه‌ای می‌شود تا مردم به سمت فعالیت اقتصادی روی بیاورند. صفایی در خصوص نقش دولت در زمینه توسعه تعاونی‌ها تصریح کرد: دولت باید امکانات را در اختیار کسانی بگذارد که توانایی کار دارند اما سرمایه ندارند و همچنین باید از کارآفرینان حمایت کند تا بتوانند به خوبی به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

وی با اشاره به نقش تعاونی‌ها در استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر فعالیت صید و صیادی در استان خوزستان فقط از طریق تعاونی‌ها انجام می‌شود و بخش زیادی از فعالیت‌های کشاورزی نیز در استان از طریق تعاونی‌ها در حال انجام است؛ تمام بسترها و زمینه‌ها برای فعالیت تعاونی‌ها در استان فراهم است و انتخاب 3 تعاونی استان به عنوان تعاونی برتر در سطح ملی نشان دهنده این مهم است.

صفایی عنوان کرد: اگر مردم مناطق مرزی را منسجم کنیم تا در فعالیت تعاونی‌های مرزنشین شرکت کنند، مزیت‌های فراوانی را برای آن‌ها به وجود آورده‌ایم؛ گسترش مبادلات مرزی و به تبع آن تولید ثروت، درآمد و اشتغال برای مردم مرزنشین از مزیت‌های ایجاد تعاونی‌های مرزی در استان است که این مساله موجب افزایش امنیت در سطح مرزهای کشور نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: از 7 تعاونی برتر در کشور، 3 تعاونی متعلق به استان خوزستان است و همچنین 7 تعاونی برتر نیز در استان وجود دارد که در مجموع از این 10 تعاونی در استان به مناسب هفته تعاون تقدیر خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: 80 طرح تعاونی با اشتغالزایی 1000 نفر به صورت مستقیم و با سرمایه‌گذاری 88 میلیارد تومان در هفته تعاون بهره‌برداری می‌شود؛ همچنین از 950 واحد مسکن نیز در شهر اهواز در این هفته بهره‌برداری خواهد شد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ ایسنا |
کد خبر : ۵۲,۹۵۱
کلیدواژه ها: بهره‌برداری+ 80 طرح تعاونی+هفته تعاون+هوشمند صفائی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید