فعالیت 35 مرکز کاریابی مجاز در استان آذربایجان غربی

مدیر توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: 35 مرکز کاریابی دارای مجوز از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در استان فعالیت می کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی صادق اهنگری با اعلام اینکه عملکرد این مراکز هر ماه 2 بار نظارت می شود افزود: در سال جاری به علت عدم فعالیت  2 کاریابی در ارومیه و 1 کاریابی در شهرستان خوی منحل شدند.

وی  بیشترین نرخ بیکاری را بر اساس آخرین سرشماری مربوط به شهرستان بوکان با 21 درصد و کمترین نرخ بیکاری را مربوط به شهرستان اشنویه با نرخ 8 و 6  درصد اعلام کرد.

مدیر توسعه کار آفرینی و اشتغال  اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی همچنین با ارائه آماری از فعالیت کاریابیهای استان گفت: : در سال جاری 5 هزار و 801 جوینده کار  در کاریابی ها استان  ثبت نام کرده اند که از این تعداد  4681 نفر به کارفرمایان معرفی شده اند و 2342 نفر مشغول به کار شده اند.

آهنگری با اشاره به آمار سال گذشته فعالیت کاریابیها نیز خاطر نشان کرد: در سال گذشته 16 هزار 711 نفر در مراکز کاریابی برای اشتغال ثبت نام کرده اند که 11 هزار و 179 نفر به کارفرمایان معرفی شده و 5 هزار و 836 نفر مشغول به کار شده اند که ازاین تعداد 8 هزار و 476 نفر دارای مدرک  باآموزش فنی و حرفه ای هستند و 8 هزار و 235 نفر فاقد مهارت  هستند.

وی همچنین از ایجاد 618 فرصت شغلی توسط سایر دستگاههای اجرایی استان در سال جاری  خبر داد.

مدیر توسعه کار آفرینی و اشتغال  اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی اظهار داشت: همچنین در سال جاری 464 طرح مشاغل خانگی به بانکهای عامل معرفی شده که برای تعداد 375 طرح اعتباری بالغ بر 14 هزار و 105 میلیون ریال پرداخت شده است.

آهنگری افزود: سال گذشته نیز در کارگروه اشتغال استان پرداخت تسهیلات اشتغال برای 39 طرح تصویب وبه بانکهای عامل معرفی شده اند و به این طرح ها 408 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

مدیر توسعه کار آفرینی و اشتغال  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در سال جاری از 269 واحد اقتصادی برای شناسایی اتباع خارجی بازرسی شده که حاصل این بازرسیها شناسایی 16 نفر اتباع خارجی غیر مجاز بود که در استان فعالیت می کردند.

آهنگری از صدور  15  پروانه کاری برای اتباع و سرمایه گذاران خارجی و جایگزینی  17 نفر  نیروی کار به جای اتباع خارجی هم خبر داد.

 

۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۵۷
کد خبر : ۵۲,۹۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید