پدر علم «آی.‎تی» ایران: مشاغل دانش‎بنیان نجات‎بخش اشتغال و اقتصاد است

پدر علم آی.‎تی ایران با اشاره به افزایش بازدهی مشاغل دانش‌بنیان تصریح کرد: اشتغال برای 500 هزار نفر با اجرای طرح مشاغل دانش‎بنیان در کشور ایجاد خواهد شد .
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر علی‎اکبر جلالی در مراسم دهمین جشنواره تعاونی‎ها و کارآفرینان برتر استان گلستان اظهار کرد: هیچ اشتغالی بالاتر از مشاغل دانش‎بنیان نیست به طور متوسط بازدهی شرکت‎های خصوصی و دولتی 30 درصد است و 70 درصد تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی وجود دارد اما معضل بیکاری در کشور لمس می‎شود.
مشاور استاندار گلستان در بخش آی‎تی با بیان اینکه زندگی بهتر در سایه برخورداری از مدیریت علمی و به‎روز رقم می‎خورد، تصریح کرد: با روش‎های سنتی نمی‎توان جامعه را اداره کرد اما این روش همچنان در کشور تداوم دارد.

جلالی افزود: هنوز در کشور بر علیه فضای مجازی صحبت می‎شود به جای اینکه راه‌کارهای مناسب داده شود و از فرصت‎ها به نحو شایسته بهره‎گیری شود.

وی استان گلستان را به ایرلند تشبیه کرد و گفت: مختصات استان گلستان شبیه ایرلند است که اگر سطح فکری ایرلند را با گلستان مقایسه کنیم استان گلستان در مرتبه بالاتری قرار دارد اما دلیل پیشرفت آنها در مقایسه با استان گلستان در این است که آنها با استفاده از علم و به صحنه درآوردن علم به عمل به موفقیت رسیدند.

جهانی شدن لازمه پیشرفت و ترقی است

پدر علم آی‎تی ایران با بیان اینکه اقتصاد جهان حالت سینوسی دارد، اظهار کرد: در حال حاضر اقتصاد چین افت کرده است و جهان دچار زحمت شده چرا که اقتصاد چین، اقتصاد چین نیست و اقتصاد آمریکاست، دنیا یاد گرفته که باید تعامل کرد و از فرصت‎های اقتصادی بهره برد.


وی جهانی شدن را لازمه پیشرفت و ترقی خواند و گفت: جهانی شدن علاوه بر اثرات مثبت دارای اثرات منفی نیز است، باید در چارچوب شعائر دینی و اسلامی حرکت کنیم .
پدر علم آی‎تی ایران با اشاره به اینکه در استان گلستان کار جدیدی در حوزه آی‎تی آغاز شده است، اظهار کرد: مشکل تعاونی‎ها پول نیست، امروز تعاونی باید بتواند محصول خود را به جهان بفروشد .

جلالی گفت: استان گلستان برای حل مشکل بیکاری مبادرت به طرح کارورزی و مشاغل دانش‎بنیان کرد، این طرح در شورای تحول استان تصویب و در شورای اداری نیز مصوب شد 5 هزار نفر در استان گلستان در سامانه ثبت‎نام کرده و راستی‎آزمایی شدند تعداد 2 هزار و 202 نفر مدرک دانش‎بنیان دریافت کردند.
پدر علم آی‎تی ایران گفت:  میلیاردها تومان سرمایه در ادارات و سازمان‎های استان گلستان وجود دارد که وارد گردش اقتصادی نشده که اگر این سرمایه به چرخه اقتصادی وارد شود اتفاقات خوشایندی در رونق اقتصادی ایجاد می‎شود.

۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۶:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان |
کد خبر : ۵۲,۹۶۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید