فرماندار تربت حیدریه: تعاونی ها در رشد و تعالی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه تأثیر بسزایی دارند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه به مناسبت هفته تعاون گفت : تعاون و همکاری می تواند در تحقق رشد و شکوفایی جامعه نقشی به سزا ایفا کند.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی، حسن فتحی نیا ضمن تبریک هفته تعاون به زحمتکشان و دست اندران این حوزه مهم  گفت: بدیهی است با گسترش فرهنگ تعاون، وحدت و همدلی در جامعه حاکم و ابتکارها و خلاقیت ها پدیدار می گردد و جامعه از آسیب مصون می ماند .

وی افزود : تعاونی ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، در تولید ملی، کارآفرینی و جذب نیروی کار، با افراد جامعه مشارکت می کنند و در واقع، تعاونی ها، سازمان هایی مردمی هستند که از سوی خود اعضا و با اختیار کامل آنها تشکیل و منطبق با اصول بین المللی تعاون اداره می شوند .

فرماندار تربت حیدریه اظهار داشت: اگر رشد و توسعه تعاونی ها به اندازه ای باشد که اکثر مردم را در برگیرد و به تغییر اوضاع جامعه به گونه ای که از نهضت تعاون مورد انتظار است بینجامد ، تحقق آرمان های دولت وملت  در زمینه های توزیع عادلانه ثروت و توفیق در ریشه کن ساختن بیکاری هدفی دور از دسترس نخواهد بود .

 وی گفت: یکی ازموضوعاتی که به برکت انقلاب اسلامی ایران توانست درنظام اقتصادی خوب بدرخشد و نقش خود را ایفأ کند بحث وجود تعاونی ها بود و سیاست دولت تدبیر و امید نیز حمایت و ارتقاء سطح کمی و کیفی تعاونیها بمنظور رونق هرچه بیشتر اقتصاد بویژه در روستاها می باشد .

۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸
کد خبر : ۵۳,۰۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید