رییس اداره ارزیابی عملکرد خراسان رضوی: ارزیابی عملکرد از جایگاه مهمی در دستگاهها برخوردار است

سومین جلسه داخلی اداره مدیریت عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، این جلسه با حضور برونسی رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل، معاونین و کارشناسان حوزه های مختلف در محل دفتر مدیریت عملکرد اداره کل و با هدف بررسی اقدامات صورت گرفته در پنج ماهه اول سال 94 برگزار شد.
وی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در پنج ماهه اول سال 94 ، خواستار اجرای برنامه ها با همکاری کلیه حوزه ها بر اساس برنامه زمانبندی شد.

وی در این جلسه ضمن تشریح برنامه های پیش بینی شده در حوزه دفتر مدیریت عملکرد اظهار داشت: مدیریت عملکرد برآیند جامع و بسیار مهمی است که به موفقیت پایدار سازمان از طریق بهبود عملکرد کمک می کند و رویکرد اداره مدیریت عملکرد در این اداره کل به صورت مستمر، انعطاف پذیر و حمایتگر می باشد که می تواند ساز و کار موثری در توسعه و رشد کارکنان باشد.

وی با اشاره به اهداف مدیریت عملکرد افزود: مهمترین این اهداف توجه به تحقق اهداف سازمانی، بهبود مستمر عملکرد و کیفیت خدمات رسانی در سطوح مختلف است که در نهایت منجر به افزایش رضایت مردم و بهبود ارائه خدمات به مردم استان خواهد شد .
برونسی با تأکید بر ضرورت توانمند سازی نیروی انسانی افزود: هنوز در این بخش ضعف هایی وجود دارد و امیدواریم با برنامه ریزی های جدید بتوانیم این معضل را حل کنیم.

رئیس اداره  ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل ضمن تقدیر از رویکرد جدید وزارتخانه در تحول مدیریت عملکرد اظهار داشت: ارزیابی عملکرد از جایگاه مهمی در دستگاهها برخوردار است و ارزیابی دقیق طبق شاخص های عمومی و اختصاصی وزارت متبوع و استانداری در زمره  وظایف این اداره می باشد که با اهتمام و جدیت کامل سعی در انجام این مسئولیت ها داریم.

وی با تأکید بر شفافیت در ارزیابی کارکنان تصریح کرد: ارزیابی از عملکرد کارکنان باید دقیق و واقعی باشد تا بتوان با اتکا به نتایج آن اقدامات لازم را در نظام پرداخت، انتصابات و ارتقاء مسیر شغلی کارکنان انجام داده و به نوعی ایجاد انگیزه نماییم و اگر به غیر از این عمل شود ارزیابی عملکرد هیچ کمکی به تعالی سازمان نخواهد کرد.
۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۵۵
کد خبر : ۵۳,۰۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید