81 طرح شرکت‌های تعاونی استان خراسان رضوی به صورت پایلوت و هم زمان در مشهد مقدس افتتاح شد

به مناسبت هفته تعاون طی مراسمی 81 طرح شرکت‌های تعاونی استان با حضور مدیرکل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی و جمعی از مسئولین به صورت پایلوت و همزمان در محل مجتمع شرکت تعاونی خدمات بهداشتی آبنوس مشهد افتتاح گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، مهندس محمود احمدی در حاشیه برگزاری این مراسم اظهار داشت: ۸۱ طرح تعاونی با سرمایه ۱۲۲ میلیارد تومان افتتاح شد که از این میزان سرمایه ۴۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تعاونی‌ها تعلق پیدا کرده است.

وی استفاده از تسهیلات بانکی را کمکی دانست که توانسته یک سوم حمایت مالی را انجام دهد، افزود: ایجاد تعاونی‌ توانسته برای ۲ هزار و ۵۱۸ نفر اشتغال‌زایی کند که امیدواریم این طرح ادامه داشته باشد.

مهندس احمدی بیکاری و عدم اشتغال فارغ التحصیلان درس خوانده را از علل ایجاد تعاونی‌ها دانست و تاکید کرد: خراسان رضوی توانسته در ۶ ماه نخست امسال رتبه نخست در شرکت‌های تعاونی سراسر کشور را به دست آورد و تلاش داریم که سهم بازار در اشتغال را به ۲۵ درصد برسانیم.

وی مشهد مقدس را پایگاه مهمی در بحث خدمات پزشکی و درمانی دانست و گفت: کشور ما توانایی بالقوه‌ای در جذب سرمایه‌گذار و خراسان رضوی به علت وجود بارگاه منور رضوی توانایی جذب گردشگر را دارد بنابراین جاذبه موجود در مشهد مقدس سبب شده تا پزشکان و پرستاران بر آن باشند که این شهر را به عنوان مرکز درمانی و پزشکی برای زائران و توریست‌ها فراهم آورند.

مدیرکل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی در پایان با بیان اینکه امیدواریم شاهد حضور بیش از پیش تعاونی‌های فعال در سطح استان باشیم، تصریح‌کرد: تلاش ما بر آن است که با همراهی و همیاری مسئولین در جهت رفع مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی گام برداریم و با توجه به آخرین آمار واصله، فضای کسب و کار در سطح کشور بهتر شده که خود نشان دهنده آن است که روند اشتغال در کشور بهتر شده است.

۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۵۸
کد خبر : ۵۳,۰۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید