دهمین جشنواره تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان سمنان برگزار شد

دهمین جشنواره تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان سمنان با حضور اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این مراسم ضمن خوشامدگویی و تشکر از حضور گرم خانواده بزرگ تعاون توضیحاتی اجمالی در خصوص تعاون ارائه نمود.

وی با اشاره به شناخت محدود و کم مردم از این نوع اقتصاد افزود: تعاونی های موجود محدود به چند تعاونی مصرف و مسکن نمی شود و دامنه اش گسترده تر از گمان ماست.

غنیان ادامه داد:  انسان بدون تعامل، همدلی، همراهی و همزبانی که نمود تعاون است قادر به رشد جنبه های مختلف زندگی خود نیست پس لازم است تا برای رفع نیازهای خود از تعاون بهره برد.

وی با اشاره به فراهم شدن شرایط اشتغال جوانان از طریق تعاون افزود: در حال حاضر نیز که بزرگترین معضل جامعه کنونی ما اشتغال جوانان است بایستی دست در دست هم تعاون و تعاونگری را به نسل جوان منتقل کنیم و اصول آن را آموزش دهیم از ارجحیت و دستاوردهای آن بگوییم و جوانان را برای ورود به این عرصه آماده کنیم.

در همین راستا وی به انعقاد قرارداد با دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پایان نامه های با موضوع تعاون و راهکارهای رفع موانع و مشکلات فعالیت این بخش، حمایت می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در این آئین تصریح کرد: یک اتحادیه و شش تعاونی برتر این استان از میان 130 تعاونی ثبت نام شده در سامانه به عنوان تعاونی های برتر استان سمنان انتخاب شدند که اتحادیه دامداران به عنوان نماینده استان به وزارت متبوع  معرفی و به عنوان برتر ملی دست یافت.

اسماعیل غنیان افزود: سه کارآفرین برتر استان سمنان نیز از میان 357 کارآفرین ثبت نام شده در سامانه انتخاب شدند.

وی نوآوری، کیفیت، سنجش اقتصاد مقاومتی، فناور بودن و استفاده از دانش، خطرپذیری، آینده نگری، میزان اشتغال در طرح کارآفرینی و منطقه جغرافیایی را از شاخص های انتخاب تعاونی های برتر عنوان کرد و گفت: میزان سرمایه گذاری و حمایت از تعاونی های زیرپوشش نیز شاخص انتخاب از میان اتحادیه ها بوده است.
غنیان با اشاره به بهره برداری از 36 تعاونی از سال 93 تاکنون با اشتغازایی 293 نفر در استان سمنان، ادامه داد: امسال نیز بهره برداری از هفت تعاونی با 51 میلیارد ریال سرمایه گذاری، برای 81 نفر ایجاد شغل کرده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به پرداخت 389 میلیارد ریال تسهیلات در سال 93 به تعاونیهای این استان، خاطرنشان کرد: امسال نیز 190 میلیارد ریال تسهیلات به این بخش پرداخت شده است.

شایان ذکر است در ادامه از اتحادیه شرکتهای تعاونی دامداران استان سمنان به عنوان برتر ملی و تعاونی‌های سیم و کابل سهند دامغان، دامپروری مارال شاهرود، معدنی کوهدشت کهن گرمسار، صالح گچ سمنان، ویاندر شهمیرزاد، فراگیر بافته های داری فردوس گرمسار به عنوان برتر استانی و شرکتهای پاسارگاد صنعت باطری، مزرعه پرنده طلائی، مؤسسه خیریه نور مبین از کارآفرینان برتر استان تجلیل به عمل آمد.

در این جشنواره تعدادی از تعاونگران و کارآفرینان نیز پیشنهادهای خود برای بهبود در وضعیت تولید و سرمایه گذاری را مطرح کردند.

۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳
کد خبر : ۵۳,۱۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید