برگزاری مسابقه انشانویسی با موضوع تعاون برای نخستین بار در قم

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم گفت: برای نخستین بار مسابقه انشانویسی با موضوع تعاون در قم برگزار شد که در راستای گسترش فرهنگ تعاون موثر است.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفا ه اجتماعی استان قم ، نصرالله بازوند در مراسم روز تعاون در قم گفت: اهمیت تعاون به قدری است که سازمان جهانی یک سال را به عنوان تعاون نامگذاری کرد و بسیار ارزشمند است.

وی گفت: تعاون در موضوع اقتصادی کشور نقش سازنده ای دارد و اشتغالزایی بسیاری در دنیا دارند، در کشور 194 هزار تعاونی در ایران ثبت شده داریم که از این تعداد صد هزار و 550 تعاونی در کل کشور فعال اند که 10 میلیون نفر عضو داشته که بیش از یک میلیون نفر اشتغالزایی کرده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: اهمیت شرکت های تعاونی بر کسی پوشیده نیست که در بعد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تلاش می کنند.

وی گفت: در بعد اقتصادی باید سودهی داشته باشند و به رشد اقتصادی کشور کمک کنند و به دنبال کاهش فقر باشند که این از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بازوند تصریح کرد: در بحث فرهنگی نیز ما به دنبال موضوع اخلاق و ارزش ها هستیم که باید تعاونی ها سرمایه گذاری کرده و به نتیجه مطلوب برسند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما دهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر را داریم که هر ساله انجام می شود و امسال نیز انجام خواهد شد.

وی گفت: امسال با همتی که دوستان انجام داده اند می توانیم تعاونی های مطلوب را انتخاب و نسبت به گسترش و معرفی آنها اقدام کنیم.

بازوند به موضوع فرهنگی انشا نویسی در زمینه گسترش فرهنگ تعاون اشاره کرد و گفت: برای اولین بار درکشور موضوع انشا نویسی به عنوان  پایلوت اجرا شد که در 225 دبیرستان موضوع انشا نویسی در خصوص تعاون انجام دادیم که می تواند بسیار فرهنگ سازی شود.

وی تصریح کرد: در نهایت از 7 انشا برتر تجلیل خواهد شد که این اقدام می تواند در گسترش کارهای فرهنگی مثمرثمر باشد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۲۳:۲۰
کد خبر : ۵۳,۱۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید