مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه جغتای: تعاونی‌ها نقش مهمی در اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی دارند

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای گفت: تعاونی‌ها وسیع‌ترین شبکه اشتراک و دخالت حقیقی در فعالیت‌های روزانه مردم بوده که افراد با پیوستن به تعاونی‌ها قوای پراکنده خویش را متمرکز و در راستای بهبود زندگی حرکت می‌کنند.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، غلامرضا زارعی در همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر شهرستان جغتای، اظهار کرد: فروشگاه مواد غذایی جهاد کشاورزی جغتای در میان شهرستان‌های استان خراسان رضوی رتبه نخست را کسب کرده و به عنوان سومین فروشگاه مواد غذایی کشاورزی نمونه در کشور معرفی شد.

وی افزود: تعاونی‌ها وسیع‌ترین شبکه اشتراک و دخالت حقیقی در فعالیت‌های روزانه مردم بوده که افراد با پیوستن به تعاونی‌ها قوای پراکنده خویش را متمرکز و در راستای بهبود زندگی حرکت می‌کنند.

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای با اشاره به تعاونی‌های فعال در این شهرستان خاطرنشان کرد: تعاونی ساحل‌آبداران با اشتغال‌زایی برای 13نفر، زرین‌دشت جغتای با اشتغال‌زایی برای 10نفر، شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان با یک‌هزار و 200 عضو، شرکت تعاونی خدمات مشاوره‌ای پویاگران عطاملک جوینی با هفت نفر عضو، تعاونی دهیاری با 40 نفر عضو، تعاونی گاوداران سپید شیر جغتای با هفت نفر و تعاونی سهام عدالت به عنوان تعاونی‌های موفق در شهرستان جغتای فعالیت دارند.

زارعی گفت: شرکت تعاونی نگین‌الماس جغتای که بانوان توانمند شهرستان آن را تشکیل داده‌اند توانست در زمینه فرش دستباف و تابلو فرش 300 نفر را آموزش دهد و برای 150 نفر اشتغال‌زایی کند.

وی با اشاره به فعالیت 107شرکت تعاونی در جغتای تصریح کرد: از 107 تعاونی به ثبت رسیده در این شهرستان 47 تعاونی کشاورزی، 20تعاونی خدماتی، پنج تعاونی خاص بانوان و 35 تعاونی شامل سایر حوزه‌ها است.

۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۳۱
کد خبر : ۵۳,۲۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید