مدیر شعب بانک توسعه تعاون همدان تاکید کرد: حمایت شایسته بانک توسعه تعاون از تعاونگران و کارآفرینان

پانزدهمین شعبه بانک توسعه تعاون استان همدان در سومین روز از هفته تعاون با حضور برخی از مسؤولان استانی در خیابان باباطاهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان در این مراسم مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان همدان گفت: این بانک از تعاونی‌ها، کارآفرینان و افراد جویای کار حمایت می‌کند، به طوری که 70 درصد اعتبارات آن به فعالان بخش تعاون اختصاص دارد و 30 درصد هم به سایر موارد.

کیومرث زندیه ادامه  داد: این بانک با ارائه و پرداخت تسهیلات و ضمانتنامه به کارگاه‌های کوچکی که باعث اشتغالزایی هرچه بیشتر می‌شوند آنها را حمایت می‌کند. همچین این بانک شرایط را برای توسعه مشارکت‌های غیردولتی در فعالیت‌های اقتصادی فراهم می‌کند و از انتقال تصدی‌گری دولتی به خصوصی حمایت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان  در این مراسم گفت: این بانک با تعاونی‌ها همراهی خوبی دارد اما انتظار داریم منابعی که از تهران به این بانک اختصاص می‌یابد، افزایش یابد؛ زیرا به خاطر دولتی بودن این بانک، شرکت‌های تعاونی انتظار بیشتری از آن دارند.

مسعود اقلامی در ادامه گفت: باید در برنامه ششم توسعه برای تعاونی‌ها برنامه‌ریزی ویژه‌تر ‌شود تا به سهم 25 درصدی خود از اقتصاد کشور دست یابند.

بانک توسعه تعاون استان همدان بانکی تخصصی و دولتی است که در سال 93 و نیمه اول سال 94 با پرداخت هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات رتبه تک‌رقمی در کشور کسب کرده و در نیمه اول سال 94 به خاطر تعداد ضمانتنامه‌های صادر شده برای شرکت‌های تعاونی رتبه اول کشور را کسب کرده است. شعب این بانک طی 2 سال گذشته از 9 شعبه به 15 شعبه در استان همدان رسیده است. این بانک با قدمتی 25 ساله تا سال 1388 با نام صندوق تعاون کشور فعالیت می‌کرده و پس از آن به دستور مقام معظم رهبری برای اجرای بند اصل 44 قانون اساسی به نام بانک توسعه تعاون تغییر نام داده است.


۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۵۷
کد خبر : ۵۳,۲۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید