برگزاری نشست مسؤول پارک علم و فناوری مهدیشهر با رییس اداره تعاون مهدیشهر

نشست صمیمی مسؤول پارک علم و فناوری مهدیشهر با رییس اداره تعاون، کار و رفاه شهرستان مهدیشهر در هفته تعاون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سمنان،  این نشست که به منظور بررسی فرصت های همکاری بین بخشی با حضور علی نورانی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهدیشهر و تابان مسئول پارک علوم و فناوری این شهرستان در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهدیشهر برگزار شد.

در این نشست نورانی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه مهدیشهر و تابان مسؤول پارک علم و فناوری آن شهرستان به گفت و گو پرداختند.

نورانی در این جلسه ضمن معرفی خدمات این اداره به معرفی مزیت های اقتصادی و اجتماعی تعاونی ها پرداخت.

 وی تجمیع و مدیریت سرمایه های خرد مردمی، توزیع عادلانه ثروت، ریسک پایین تر سرمایه گذاری برای افراد، تخفیف %20 حق بیمه سهم کارفرما برای اعضای شاغل در تعاونی را برشمرد و به تخفیف %100 مالیات بر درآمد تعاونی های مصرف، مسکن و اعتبار، تخفیف %25 مالیات بر درآمد سایر تعاونی ها و اتحادیه های تعاونی، تضمین بازپرداخت تسهیلات مورد نیاز طرح های تعاونی نزد سایر بانک ها توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال اشاره نمود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهدیشهر تقویت انسجام ملّی، تقویت منافع جمعی و اجتماعی و ترجیح آن بر منافع شخصی را از مزایای اجتماعی و معنوی تعاونی ها برشمرد.

وی در ادامه پیشنهاد کرد: با گروه بندی جوانان تحصیل کردة مرتبط با پارک های علم و فنّاوری در قالب تعاونی می توان بصورت دو جانبه( حمایت های بخش تعاونی + حمایت های پارک ها) حمایت جدّی تر و منسجم تری از این جوانان در راستای توسعه کارآفرینی و تجاری سازی طرح های مورد نظر آنها بعمل آورد.

تابان نیز  به معرفی حمایت های پارک های علم و فناوری از طرح های ابداعی و اختراعی و اکتشافی و دانش بنیان پرداخت و بر لزوم همکاری جدّی تر با اداره تعاون، کار و رفاه در راستای حمایت از طرح های پارک های علم و فنّاوری تأکید نمود.
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۲۶
کد خبر : ۵۳,۲۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید