مدیرکل دفتر هدایت کاریابی های وزارت تعاون خبر داد: بزودی سیستم الکترونیکی کردن کاریابی ها ابلاغ می شود

اولین سمینار منطقه ای توانمندسازی مدیران کار یابی های استان های ایلام، کردستان، لرستان و کرمانشاه با حضور اکبرنیا مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه کرمانشاه و معاونین کارآفرینی و اشتغال این استان ها و مدیران کاریابی های منطقه غرب کشور در کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش  روابط  عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه ، محمد اکبر نیا مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سمینار گفت: تاکنون به منظور اصلاح آئین نامه کاریابیها بالغ بر 20 جلسه تشکیل شده و در این زمینه 99 درصد از موارد اصلاحی در این آئین نامه پیشنهاد  شده است .

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار از در دستور  کار قرار گرفتن سیستم  الکترونیکی کردن کاریابیها خبر داد و عنوان کرد: آیین نامه ضرورت فعالیت کاریابی ها به صورت الکترونیکی و حضور در فضای مجازی  مصوب شده و به منظور فعالیت بهتر کاریابی ها و نیز سهولت  ارتباط گیری برای کارجویان  به زودی ابلاغ می گردد.

اکبر نیا در ادامه تاکید کرد:  به دنبال سرمایه گذاری، رشد اقتصادی فراهم می شود که می تواند زمینه فعالیت کاریابیها را در برقراری تعادل میان عرضه و تقاضای نیروی کار فراهم کند.

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون به سهم 25 درصدی کاریابی ها در بازار کار اشاره کرد و افزود : این سهم قابل قبول ، اما ایده آل نیست  کاریابی ها باید بتوانند با هدفمند کردن وظایف خود با بازار کار ارتباط بیشتری گرفته و درجهت  ایجاد تعادل تمام توانمندی خود را بکار گیرند ایده های نو و بدیع را پیشنهاد داده و خلاقانه در جهت ایجاد تعادل قدم بردارند و سهم خود را در بازار کار افزایش دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: به دلیل کم بودن کشش بازار به کاریابی هایی که می توانند تعامل بیشتری با کارفرمایان داشته باشند در بحث حق الزحمه این اجازه را داده ایم که علاوه بر حق الزحمه ای که از کارجو دریافت می کنند  50 درصد مابقی را هم از کارفرما اخذ نمایند . ضمن اینکه اعتبار جهت اعطای تسهیلات به کاریابی ها و نیز درجه بندی کار ایشان از دیگر کارهایی است که برای بهبود وضعیت کاریابی ها در دست اقدام داریم .
۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸
کد خبر : ۵۳,۲۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید