مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه خراسان رضوی: 120 تعاونی غیر فعال در استان از حالت رکود خارج شد

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی گفت: 120 شرکت تعاونی غیر فعال در سطح این استان از حالت رکود خارج شده است.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی محمد رجایی گفت: به دنبال غیر فعال شدن شماری از تعاونی ها ،ساماندهی روند فعالیتی این بخش با هدف حمایت از تعاونی های فعال در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار کرد: مجموعا 12 هزار و 700 تعاونی در استان خراسان رضوی دارای مجوز فعالیت هستند که از این تعداد بیش از هفت هزار و 760 شرکت تعاونی معادل بیش از 61 درصد فعال و بقیه غیر فعال بودند.

این مسوول بیان کرد: در بررسی های انجام شده استان خراسان رضوی حدود هشت درصد تعاونی های فعال کشور را دارد که این امر نشان از سطح بالای فعالیت این بخش اقتصادی در این استان است.

وی گفت: علاوه بر این تعاونی های فعال خراسان رضوی با 119 هزار و 239 فرصت شغلی ایجاد کرده بیش از 7،5 درصد اشتغال ایجاد شده در بخش تعاونی کشور را به خود اختصاص داده است.

رجایی اظهار کرد: در بخش تعاونی های غیر فعال و راکد استان از سال گذشته تلاشی برای ساماندهی و شناسایی شرکت های غیر فعال در استان آغاز شد که این روند منجر به فعالیت دوباره و خروج از رکود تعداد 120 شرکت تعاونی شد.

وی با اشاره به اینکه روند خروج از رکود تعاونی های غیر فعال استان همچنان ادامه دارد، افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه بخش تعاونی در فعالیت های اقتصادی حمایت و تقویت این بخش از اولویت های در دستور کار است.

استان خراسان رضوی با سه میلیون و 483 هزار و 398 عضو از مجموع 43 میلیون و 677 هزار و 971 عضو از شرکت های تعاونی فعال کشور معادل هشت درصد اعضای شرکت های تعاونی کشور را به خود اختصاص داده است.
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۲۸
کد خبر : ۵۳,۲۷۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید