سه طرح تعاونی و یک دفتر مشاوره شغلی و کاریابی در مهریز افتتاح شد

همزمان با هفته تعاون در شهرستان مهریز، سه طرح تعاونی و یک دفتر مشاوره شغلی و کاریابی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در روزهای پایانی هفته تعاون،یک طرح تعاونی با موضوع فعالیت پرورش شتر مرغ در منطقه گردکوه دهستان بهادران و دو تعاونی خدمات اداری و حسابداری در مهریز با سرمایه ای بالغ بر  3 میلیارد و ده میلیون و هشتصد هزار ریال و  تعداد اعضاء 21 نفر و اشتغالزایی 10 نفر با حضور  امیر یوسفی معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، ناصر زارع مدیر تعاون،کارو رفاه اجتماعی شهرستان مهریز و  مسولین شهرستانی،به بهره برداری رسید.

امیر یوسفی معاون تعاون،در این مراسم گفت:  179هزار  نفر زن و مرد در شرکت های مختلف تعاونی این استان فعالیت دارند که از این تعداد 29 هزار نفر بصورت مستقیم و 150 هزار نفر نیز بصورت غیر مستقیم مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: این افراد در بخش ها و گرایش های مختلف در سطح تعاونی های شهر یزد و 9 شهرستان تابعه استان به کارهای مختلف اشتغال دارند.همچنین در سطح استان یزد 5 هزار و هفتصد تعاونی وجود دارد که از این تعداد 3 هزار و یکصدو هفتاد مورد آن فعال و بقیه غیر فعال می باشند.

یوسفی علت اصلی غیر فعال بودن  تعاونی ها  را مشکلات مدیریتی ،نقدینگی و بازاریابی دانست.

معاون تعاون اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یزد اظهار داشت: اقبال مردم در سطح استان یزد برای تشکیل تعاونی های مختلف خوب است و دولت با جدیت از آن استقبال می کند.

وی خاطر نشان کرد، افراد در امور مختلف می توانند با تشکیل تعاونی ها به اشتغال ، اقتصاد ،تولید کشور ، رفاه و آسایش دیگران کمک کنند.

در پایان ساختمان جدید یکی از دفاتر مشاوره شغلی وکاریابی این شهرستان  نیز افتتاح شد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۱۲
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۵۳,۲۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید