رییس اداره توسعه کارآفرینی یزد: توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی نقطه اثر گذار در کاهش بیکاری است

همایش کارآفرینی و اشتغال،با حضور بیش از 80 نفر در شهر عقدا و با همکاری موسسه کارآفرینی و اشتغال نگار نصر استان یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در این همایش یک روزه،فاطمه نیکجو،رئیس اداره توسعه کارآفرینی این اداره کل گفت: برگزاری این همایش ها با هدف  فراگیر شدن فرهنگ کارآفرینی در شهرستان ها می تواند یکی از راه حل های مناسب در خصوص آشنایی جوانان با چگونگی راه اندازی کسب و کار،کاهش بیکاری به عنوان مهمترین چالش موجود در جامعه خصوصا در میان قشر تحصیلکرده دانشگاهی باشد .

وی افزود: بیکاری ریشه بسیاری از ناهجاری های اجتماعی است که با بالا بردن سطح دانش عمومی و فرهنگ کارآفرینی قابل حل است؛ ایجاد یک کسب و کار جدید و یا توسعه کسب و کارهای موجود به طور فزاینده ای با تشخیص و استفاده از فرصت ها عجین بوده و می توان آن را به عنوان بخش جداناپذیر و قلب فرآیند کارآفرینی دانست.

در پایان نیکجو، رئیس اداره توسعه کارآفرینی تاکید نمود:این اداره با برگزاری جلسات و همایش های کارآفرینی سعی دارد گامی کوچک در ارتقاء دانش کارآفرینی در بین اقشار مختلف جامعه برداشته و شاهد توسعه و ترویج روزافزون این فرهنگ در بین عموم مردم دستگاههای اجرایی، شرکت ها و سازمانها به عنوان نقطه اثرگذار کاهش بیکاری باشد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۵۳,۳۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید