اولین همایش تعاونگران بستک برگزار شد

اولین همایش تعاونگران این شهرستان به همت تعاونی های فعال بستک و با حضور مسوولان و تعاونگران در محل سالن پیامبر اعظم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "بهرام فولادچنگ" در حاشیه برگزاری این همایش، با توجه به ظرفیت های بخش تعاون شهرستان افزود: حدود 70 درصد جمعیت شهرستان عضو تعاونی ها هستند و بیش از 95 درصد تولیدات بخش طیور، 95 درصد تولیدات پوشاک و 60 درصد صنایع کوچک فعال در شهرستان توسط تعاونی ها انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه در 2 سال اخیر 173 شغل توسط 14 تعاونی تولیدی جدید التأسیس شهرستان ایجاد شده است، بیان داشت: سهم اشتغال تعاونی ها در شهرستان پنج درصد می باشد.

فولادچنگ، توجه به تعاونی های تولیدی و جذب علاقمندان به سرمایه گذاری در این بخش را از اهم برنامه های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بستک ذکر کرد.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان نیز از پرداخت تسهیلات ویژه به تعاونی های توسعه روستایی در استان خبر داد و گفت: طرح توسعه روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته در استان هرمزگان با محوریت استانداری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، فرمانداری ها و بخشداری ها کلید خورده و اقدامات اولیه جهت تشکیل حداکثر 37 شرکت تعاونی توسعه روستایی انجام شده است.

نجفی افزود: این تعاونی ها از حداقل 50 نفر تشکیل می شوند که با حمایت دولت تا سقف یک میلیارد تومان می توانند وام دریافت کنند .

در این همایش که با حضور"نجفی" معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، امام جمعه شهرستان، معاون فرماندار و سایر مسوولان برگزار شد، از شش تعاونی برتر شهرستان و 40 نفر از کارکنان نمونه تعاونی ها  و همچنین دستگاههای اجرایی نمونه در صدور مجوز برای تعاونی ها و حامیان و یاوران این بخش در شهرستان بستک تجلیل شدند.

 

۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۲۸
کد خبر : ۵۳,۳۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید