فرماندار میبد: همدلی و همفکری شرکت های تعاونی در توسعه اقتصادی موثر است

حسین فلاح فرماندار و کارشناسان فرمانداری میبد به همراه رئیس و کارشناسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان از شرکت تعاونی فن‌گستر و مجتمع آلومین میبد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، مدیرعامل شرکت تعاونی آموزشی فن‌گستر میبد در بازدید از این تعاونی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد، نحوه فعالیت و دوره‌های آموزشی این شرکت تعاونی گفت: شرکت تعاونی فن‌گستر با ایجاد اشتغال مستقیم برای 7 نفر از آذرماه سال 87 با مجوز ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به خواهران و برادران تاسیس و هم اکنون مشغول آموزش مهارت‌های عمران، کامپیوتر، حسابداری و ... به متقاضیان می باشد.

مریم فلاح با بیان اینکه اکثر کارآموزان ما بعد از اتمام دوره‌های آموزشی جذب بازار کار شده اند،خاطرنشان کرد: خوشبختانه با ارتباطی که با کارفرمایان شهرستان داریم، کارآموزان این تعاونی بعد از اتمام دوره‌های آموزشی به صورت مستقیم وارد بازار کارمی شوند.

وی با اشاره به اینکه سعی کرده‌ایم دوره‌های آموزشی خود را به بهترین نحو برگزار نماییم، اظهار امیدواری کرد مسوولان نیز در زمینه تخصیص امکانات و لوازم آموزشی ما را یاری دهند تا امکان ارتقاء رشته های آموزشی در این تعاونی فراهم آید.

در این بازدید، فرماندار میبد نیز ضمن تقدیر از مدیرعامل و اعضاء شرکت تعاونی فن‌گستر میبد گفت: شرکت تعاونی فن‌گستر یکی از تعاونی‌های موفق شهرستان است و امیدواریم با تلاش تیم مدیریت آن، شاهد توسعه و موفقیت روز افزون این تعاونی باشیم.

حسین فلاح با اشاره به رسالت این تعاونی در آموزش رشته های فنی و حرفه‌ای و آموزش تخصصی و عملی به کارآموزان گفت: اگر فرهنگ آموزش عملی نهادینه گردد، بسیاری از مشکلات بیکاری جامعه حل می‌شود.

در ادامه فرماندار میبد با حضور در شرکت تعاونی مجتمع آلومین میبد ضمن بازدید از این شرکت تعاونی، از نزدیک با نحوه فعالیت این شرکت و  خط تولید آن آشنا شد.

فلاح با اشاره به اینکه شرکت های تعاونی با هم‌دلی و هم فکری اعضاء و هیئت مدیره می‌توانند نقش بسزایی در اشتغالزایی و رشد و توسعه اقتصادی جامعه داشته باشند خاطر نشان کرد: اگر اعضاء شرکتهای تعاونی  هم‌فکر و هم‌دل باشند در بدترین شرایط اقتصادی نیز می‌توانند موفق عمل کنند.

وی فعالیت در عرصه تعاونی را با توجه به وضعیت متفاوتی که با بخش خصوصی دارد دشوار و در عین حال شیرین و دلپذیر عنوان کرد و افزود: فعالیت در حوزه تعاون در صورتیکه تخصصی در این حوزه نداشته باشی سخت است و در عین حال باتوجه به گستردگی و عام بودن اعضاء  آن در صورتیکه به تولید برسد گروه زیادی به سود می رسند که از این جهت شیرین و دلپذیر است.

لازم به ذکر است: در شهرستان میبد بیش از 340 شرکت تعاونی وجود دارد که در بخشهای صنعت، خدمات و کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۴۸
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۵۳,۳۷۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید