معاون استاندار سیستان و بلوچستان: با تعاونی ها به اقتصاد مقاومتی بهتری می توان دست یافت

مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان به همراه جمعی از تعاونگران، مدیران اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی با جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان،در این دیدار جمشید نژاد ضمن تبریک هفته تعاون به تلاشگران این عرصه به جایگاه تعاون در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: در فعالیت‌های اقتصادی 3 بخش تعاون، بخش خصوصی و دولتی فعال هستند و تعاونی‌ها در اقتصاد کشور از جایگاه خوبی برخوردار هستند. 
معاون سیاسی - اجتماعی استاندار با تأکید بر اینکه شرایط پس از تحریم می‌تواند زمینه خوبی برای حضور بخش تعاون در عرصه‌های اقتصادی باشد، گفت: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری از طریق تعاونی‌ها می‌توان به اقتصاد مقاومتی بهتر دست یافت.
وی توسعه بخش تعاون را یکی از راهکارهای حمایت از تولیدات داخلی دانست و افزود: امیدواریم با توسعه کیفی و کمی تعاونی‌ها ، شاهد رشد روزافزون تولیدات داخلی و همچنین اشتغال‌زایی باشیم.
در ادامه این دیدار جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده به بیان ارزش‌های بین‌المللی تعاون پرداخت و گفت: خودیاری، مسئولیت‌پذیری، مردم‌سالاری، برابری، انصاف و همبستگی مهم‌ترین ارزش‌های بین‌المللی تعاون هستند و همچنین پایه‌گذاران اولیه تعاون در جهان به ارزش‌های اخلاقی همانند صداقت، شفافیت، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و توجه به دیگران نیز معتقد بودند.
جهاندیده از عضویت داوطلبانه و آزاد، نظارت دموکراتیک اعضاء، مشارکت اقتصادی اعضاء، استقلال و عدم وابستگی، آموزش، تربیت و اطلاع‌رسانی، تعاون بین تعاونی‌ها و توجه به جامعه به‌عنوان اصول بین‌المللی تعاون یادکرد و افزود: با توجه به ویژگی‌های بخش تعاون می‌توان تعاونی‌ها را تقویت کرد و چنانچه تعاونی‌ها حمایت شوند، در فعالیت‌های اقتصادی می‌توانند مؤثر باشند.
در این نشست تعدادی از تعاونگران و مدیران اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.
۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵
کد خبر : ۵۳,۴۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید