مدیرکل تعاون، کار و رفاه آذربایجان غربی: تعاون یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در جمع روسای ادارات شهرستانها گفت: تعاون یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ، مهندس نقی زاده در دوره آموزشی پیشگیری از ورشکستگی  که با حضور روسای ادارات شهرستان ها و کارشناسان اشتغال و تعاون در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی  استان برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: امروز مجموعه تعاون ،کار ور فاه اجتماعی  به جهت وضعیت اقتصادی کشور به عنوان سیاستگذار  اصلی  اشتغال  و عضو اصلی بسیاری از کمیته های مرتبط با اقتصاد کشور مسئولیت خطیری را در این عرصه بر عهده دارد.

وی با اشاره به رویکرد های ریاست جمهوری در خصوص اقتصاد کنونی کشور ، اقتصاد مقاومتی را گره گشای مشکلات کشور عنوان کرد  و گفت: اقتصاد دولتی که متأسفانه در سال‌های گذشته بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور را به دوش داشته، باید قدم به قدم کوچک شده و سهم بخش دولتی در اقتصاد به دو بخش تعاونی و خصوصی واگذار شود.

نقی زاده افزود: اقتصاد تعاونی و خصوصی همواره در تلاش بوده و تعطیل بردار نیست و این اقتصاد است که می‌تواند کشور را احیا و تحول بزرگ ایجاد کند.

وی با اشاره به اهمیت مقوله کار آفرینی  به تعریف کار آفرینی پرداخت  و کار آفرینان را افرادی که نبوغ شناسایی و یا خلق فرصت اشتغال را دارند عنوان کرد و با اعلام اینکه امسال 120 میلیارد ریال اعتبار جهت مشاغل خانگی استان تخصیص داده شده است گفت: می توان با مدیریت صحیح  این اعتبار، بسیاری از مشکلات  را در استان حل کرد.

 

۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۲۷
کد خبر : ۵۳,۴۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید