مسؤول نمایندگی تعاون، کار و رفاه جغتای خبر داد: ارائه بیش از 9 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در جغتای

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای گفت: میزان تسهیلات مشاغل خانگی در سال 93 که در این شهرستان اعلام شد 9 میلیارد و 755میلیون ریال بوده است.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی غلامرضا زارعی با اشاره به اشتغالزایی 487 نفر در این شهرستان اظهار کرد: با توجه به مصوبات شورای عالی اشتغال و کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری در سال 93 تعهد اشتغال جغتای 384 نفر بوده که نمایندگی این شهرستان توانسته 487 نفر در سامانه ملی رصد ثبت‌نام کند.

وی با تأکید بر توجه بیشتر به حوزه اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد: امسال نیز با توجه به اینکه تاکنون تعهد اشتغال اعلام نشده شهرستان جغتای توانسته 35 نفر اشتغال جدید در سامانه ملی رصد ثبت کند.

زارعی افزود: در راستای پیگیری مصوبات ابلاغی و حل مشکلات حوزه اشتغال پنج جلسه کمیته اشتغال با 29 مصوبه برگزار شده است.

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جغتای حفظ و توسعه اشتغال مولد و پایدار را از اهداف مهم حوزه اشتغال و کارآفرینی دانست و گفت: حمایت و توسعه واحدهای صنعتی، کشاورزی، خدماتی، توسعه آموزش‌های کسب و کار، ارتقا فرهنگ و روحیه کارآفرینی، توسعه زمینه‌های اشتغال و فرصت‌های شغلی جدید با حمایت و هدایت کارآفرینان و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های تمامی دستگاه‌ها در زمینه اشتغال و کارآفرینی از جمله اهداف ما در حوزه اشتغال و کارآفرینی است.

وی گفت: میزان تسهیلات مشاغل خانگی در سال 93 که در این شهرستان اعلام شد 9 میلیارد و 755میلیون ریال بوده است که تعداد 230 مجوز مشاغل خانگی به مبلغ 8 هزار و 400 میلیون ریال صادر و به بانک‌های عامل معرفی شد.

زارعی با بیان اینکه یک مرکز کاریابی و مشاوره شغلی غیردولتی در جغتای فعالیت دارد، خاطر نشان کرد: در سال 93 توانستیم 225 نفر کارجو ثبت‌نام کنیم که با ایجاد 55 فرصت شغلی 96 نفر مشغول به‌کار شدند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۳۷
کد خبر : ۵۳,۴۶۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید