انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت‌های‌ حل اختلاف قم برگزار شد

انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت‌های‌ حل اختلاف با حضور 269 تن از مدیران و کارفرمایان استان قم ، در اداره کل برگزار و نمایندگان انتخاب شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، در آستانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نصرالله بازوند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم، در ابتدای برگزاری این انتخابات اظهار داشت: روابط مبتنی بر اعتمادمتقابل  باید در محیط کار حکم فرما باشد و هنگامی که در بینش کارگر و کارفرما نسبت به کار تغییر ایجاد گردد برای ادامه کار خطرناک خواهد بود.

وی  افزود: حفظ و موجودیت کارگاه ضامن اعتماد متقابل و ایجاد تعامل مناسب بین کارگران و کارفرمایان برای رسیدن به این مهم است .

وی به نقش مراجع حل اختلاف در رسیدگی به دعاوی فی‌مابین کارگر و کارفرما اشاره و تصریح کرد: در این هیئت‌ها باید به گونه‌ای عمل کنیم که ضمن رعایت کامل حقوق کارگران و کارفرمایان موجودیت کارگاه نیز حفظ شود و هنگامی که  قانون کار را به طور دقیق اجرا کردیم آن زمان است که  هم از کارگر حمایت شده و هم از کارفرما.
بازوند در ادامه با تشریح روند برگزاری انتخابات و آئین نامه انتخاب اعضای هیات های حل اختلاف یادآور شد: اعضای منتخب در کنار نمایندگان کارگران و دولت وظیفه رسیدگی به شکایات و اختلافات کارگری و کارفرمایی را به عهده دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم ادامه داد: نمایندگان کارگران و کارفرمایان در تمامی مراجع حل اختلاف حضور فعال و موثری دارندو تصمیمات و آرا هیئت‌های حل اختلاف که مرکب از سه نماینده کارگران‌، سه نماینده کارفرمایان و سه نماینده دولت هستند از حساسیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده زیرا که آن تصمیمات قطعی و لازم الاجراست .

وی در این باره توضیح داد: در این انتخابات   18نفر واجد شرایط به عنوان نمایندگان جامعه کارفرمایی در هیات های حل اختلاف استان قم  کاندید شده اند که   9  نفر حائز اکثریت آرا به عنوان نماینده کارفرمایان در هیات های حل اختلاف معرفی خواهند شد.

گفتنی است پس از برگزاری انتخابات، بر اساس آراء شمارش شده از میان269 رای ماخوذه 9نفر حائز بیشترین آرا شدندکه به شرح ذیل می باشند:

علی علیزاده با 154رای- سید کمال پیشوایی با140 رای- امیرحسین اللهیاری با135 رای- شجاع الدین حسامی با120 رای- سلطانعلی حقیقی با116 رای-  مصطفی شادمانی شهرستانی با116رای- محمد حسین نوفلی با103 رای- سید سعید لاجوردی  با102  رای- محمود کمیجانی با92 رای.

۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۹
کد خبر : ۵۳,۴۸۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید